BATI AKDENİZ Fiyat: 1099 €'dan itibaren

İtalya İspanya Tunus Malta Queen Victoria ile Batı Akdeniz 7 gece THY ile

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-ROMA-CİVİTAVECCHİA

Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, THY Kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası, Türk Havayollarının TK 1837 nolu seferi ile saat 11:00'de Roma'ya hareket. Yerel saat ile 12:40'da Roma'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Civitavecchia limanına transfer. 6* Queen Victory gemisine check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası kabinlerin dağılımı ve serbest zaman. Gemimiz 18.00'da limandan hareket edecek

2.GÜN LA SPEZİA

Sabah erken saatlerde gemimiz La Spezia limanına yanaşacak. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. La Spezia, çevresindeki doğal güzelliklerden dolayı "Şairler Körfezi" diye de adlandırılan bir yerleşim. Rehberinizin düzenleyeceği ekstra turunuzda siz de La Spezia'nın çevresindeki bu güzelliklerin en belli başlılarını yakından göreceksiniz. La Spezia'dan otobüsümüzle ayrıldıktan sonra, sahilden Cinque Terre, Moneglia'dan geçerek, bölgenin en karakteristik balıkçı kasabalarından Sestri Levante'de duraklayacağız. Ardından sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı diğer kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz.
 

3.GÜN MONTE CARLO

Sabah erken saatlerde gemimiz La Spezia limanına yanaşacak. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuzda yanaşacağımız Monte Carlo’da kentin en şık Oteli olan Hotel de Paris’i gezip tabi ki muhteşem dekoruyla gezenleri kendine hayran bırakan Kumarhanesinde dilerseniz şansınızı deneyebilirsiniz. Ardından aracımız ile F1 güzergahından geçerek Monaco’ya geçiyoruz. Asansör ve yürüyen merdivenleri kullanarak yukarı çıkıp, bu küçük şehir/ülkeyi geziyoruz. Kraliyet evlenme ve cenaze törenlerinin de yapıldığı Katedral (bütün Kraliyet ailesinin ve Grace Kelly’nin de mezarı burada bulunmaktadır), botanik bahçesi, kraliyet sarayı ve şirin dar sokakları görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği için çıkış limanımıza göre Monaco veya Nice’de mola vereceğiz. Daha sonra özel aracımız ile sahil yolunu takip ederek, Fransız sahilinin incisi Nice’e varacağız. Yol boyunca sahilde bulunan muhteşem köylerden geçiyoruz. Nice şehrinde kısa bir panoramik turdan sonra, meşhur Promenade de Anglais  ve meşhur çiçek pazarında serbestçe dolaşma fırsatınız olacak. Turumuz gemimizde sona erecektir.
 

4.GÜN BARSELONA

Öğleden sonraya kadar denizde geçecek günümüzde geminin faliyetlerinden yararlanabilirsiniz. Öğleden sonra Barselona limanına yanaşıyoruz. Burada arzu edenler geminin veya rehberlerinin düzenleyeceği tur eşliğinde Barselona'yı gezebilirler. akşam için bir alternatifte Flamenco Show olabilir. Gemimiz geceyi Barselona limanında geçirecek.

5.GÜN BARSELONA

Sabah kahvaltısından sonra arzu edenler bu güzel şehri gezebilir veya geminin/rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılarak Barselona'Yı keşfedebilir. Bu turumuzda Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Akşam üstü Barselona'dan ayrılıyoruz.
 

6.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.

7.GÜN AJACCIO (Korsika)

Sabah erken saatlerde gemimiz Ajaccio limanına yanaşacak. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Öğleden sonra Ajaccio limanında ayrılacağız.

8.GÜN ROMA-İSTANBUL

Sabah erken saatlerde Roma'ya varış. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında Türk Havayollarının TK 1838 nolu seferi ile saat 13:40'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17:05'de varış ve turumuzun sonu

QUEEN VICTORIA

Yapım yılı: 2007
Ağırlık: 90,000 tons 
Kapasite: 2,000 
Mürettebat: 1,001

 

WEB SİTESİ

http://www.cunard.co.uk/

GEMİ ŞİRKETLERİ GENEL İPTAL ŞARTLARI

Gemi şirketlerinin iptal şartları şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

Cunard Cruise Line

Kayıttan itibaren: 59 gün kala toplam tutarın
59 gün: 30 gün kala toplam tutarın %50
29 gün: 15 gün kala toplam tutarın %70
14 gün: 0 gün kala toplam tutarın %100
Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul - Roma – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* 6* Queen Victory gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
* Havaalanı ve Liman Vergileri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet, doktor  v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri (75.-usd gemide ödenir)
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir) (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır

Önemli : 10 yıldan eski olmasına rağmen halen süresi olan yeşil pasaportların 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanabileceği öngörülse de bu tip pasaportların bazı ülkelere girişi engellenmektedir.Seyahat öncesi gideceğiniz ülkenin ilgili Konsolosluk ve Büyükelçiliklerine danışılmasını tavsiye ederiz.

Bu tur için çok girişli Shengen vizesi gerekmektedir
Bu tur için çok girişli Shengen vizesi gerekmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com