TRANSATLANTİK & GÜNEY AMERİKA Fiyat: 1699 €'dan itibaren

Yunanistan İtalya Portekiz Brezilya İspanya Costa Pasifica ile Transatlantik ve Güney Amerika 20 gece THY ile

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - CENOVA - SAVONA

İstanbul Atatürk Hava Limanı Prontotour kontuarı önünde saat 08:30'da buluşma. Türk Havayollarının TK 1307 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:30'da Cenova'ya hareket ve yerel saat ile 12:25'de varış. Burada bekleyen aracımız ile Savona Limanına transfer. Gemiye giriş işlemlerinin ardından serbest vakit. Limandan hareket saatimiz 16:30

2. Gün BARSELONA

Saat 13:00'de gemimiz Barselona limanına yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Barselona şehir turuna katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.. Limandan hareket saatimiz 19:00

3. Gün DENİZDE

Tam gün denizde geçecek bu gününüzde geminin tüm aktivetelerinden yararlanabilirsiniz. Kapalı havuz veya Spa merkezinde rahatlayabilir, geminin vergisiz mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanesinde şansınızı deneyebilir veya salonlarda düzenlenecek aktivitelere katılabilirsiniz.

4. Gün MALAGA

Gemimiz saat 07:30 da Malaga limanına yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Malaga Bölge turuna katılabilirler.Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga ; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği bir şehir. Panoramik bir şehir turunun ardından Gibralfaro Kalesi'nden şehrin manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında; taşlı sokakları, bembeyaz evleri , gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endülüs köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız.Ardından, şehir merkezine geri dönüp alışveriş için serbest zaman vereceğiz ve gemimize geri döneceğiz... Gemimizin hareket saati 17:30 olacak.

5.Gün CASABLANCA

Sabah saat 08:30'da gemimiz Casablanca limanına yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tur katılarak bölgeyi tanıyabilirler. Bu turumuzda Casablanca limanından özel otobüsümüzle hareket edecek ve ilk durak olarak Birleşmiş Milletler meydanına gideceğiz. Ardından Pazar yeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı gibi yerleri panoramik tur esnasında göreceğiz. 1980-1993 yılları arasında inşa edilmiş olan ve şu an dünyanın en büyük cami unvanına sahip “Hassan II camii” ni gezeceğiz. 20 000 metrekare alana kurulu yapı gezimizin en ilginç yerlerinden biri olarak aklınızdan silinmeyecektir. Biraz serbest vaktin ardından güzel bir restorant da öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz esnasında Casablanca- Rabat arasındaki doğal manzaraları izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Şehrin en önemli mekanları olan Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi yerleri gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Ardından gemiye döneceğiz. Geminin hareket saati 23:00'de olacaktır.

6.Gün DENİZDE

Tam gün denizde geçecek bu gününüzde geminin tüm aktivetelerinden yararlanabilirsiniz. Kapalı havuz veya Spa merkezinde rahatlayabilir, geminin vergisiz mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanesinde şansınızı deneyebilir veya salonlarda düzenlenecek aktivitelere katılabilirsiniz.

7.Gün FUNCHAL

Sabah saat 08:00'de gemimiz Atlantik Okyanusunun en gizemli adalarından biri olan Madeira'nın en büyük kentine yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Ada turuna katılabilirler. Doğanın cömert elini esirgemeden yarattığı Funchal'ı keşif gezimizde, vadiyi nefes kesici manzaralar arasından teleferikle geçip 660 m yüksekteki Monte Kilisesi ve çevresindeki bahçeleri ile görüp, yüzlerce yıllık gelenek sepet ile aşağı kayıp (Toboggan Arabaları her yaş grubuna uygun olmadığı için araç ücreti olan 15.-€ aracı kullanacaklar tarafından ayrıca rehbere ödenecektir) daha sonra otobüsümüzle 1200 m yüksekteki Eire Do Serrado'ya vardığımızda ormanlar ile çevrili, Rahibeler Vadisini kuşbakışı seyredip keyifle alışveriz yapabileceğiniz bu tepedeki sebest zamanınızdan sonra aşağıya doğru inerken adayı panoramik seyredebileceğiniz Eire do Barcelo'da mola vereceğiz. Ardından Avrupa’nın en derin uçurumlarından birisi olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Limandan hareket saatimiz 17:00'de.

8. Gün St.CRUZ DE TENERIFE

Sabah saat 09:00'de gemimiz Kanarya Adalarının en güzeli olan Tenerife'ye yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tenerife Ada turuna katılabilirler. Kanarya Takımadaları'nın en büyüğü Tenerife; her gezgine keyif verecek büyüye sahip. Gezimiz güneydeki Santa Cruz Limanı'ndan başlayıp, Esperanza ormanları ile çevrili 3718 metre yülseklikteki Teide Yanardağı'nın çevresindeki yesil vadiler arasından 2400 metre yükseklikteki Las Canadas Kraterine gidiyoruz. Ardından La Orotava Köyü'ne uğrayıp alışveriş için biraz zaman veriyoruz. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz'da alışveriş için serbest zamanınız olacak. Sonunda Santa Cruz'a, gemimize dönüyoruz. Limandan hareket saatimiz 17:00'de.

9/13. Gün DENİZDE

5 gün denizde geçecek bu günlerinizde geminin tüm aktivetelerinden yararlanabilirsiniz. Kapalı havuz veya Spa merkezinde rahatlayabilir, geminin vergisiz mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanesinde şansınızı deneyebilir veya salonlarda düzenlenecek aktivitelere katılabilirsiniz.

14.Gün RECIFE

Sabah saat 08:00'da gemimiz Brezilya Sahillerinin belki de en güzeli olan Recife'ye yanaşıyor. Burada arzu eden yolcularımız rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Recife & Olinda turuna katılabilirler. Bu turumuzda Casa da Cultura, Churches of Sé and Misericórdia, Carnival caddesi, UNESCO World Natural and Cultural Heritage Sights, Boa Viagem Plajı, Praça da República ve Sao Bento Manastırı görülecek yerler arasında. Geminin hareket saati 17:00'de olacak. Bu ekstra turumuzda, Recife ve Olinda’nın en iyilerini görme imkanına sahip olacaksınız. Recife şehri panoramik turumuza 3 ana ada olan Recife, Santo Antonio ve Boa Vista ile başlayıp, Mauricio de Nassau Köprüsü, Cumhuriyet Meydanı (Santa Isabel Tiyatrosu – Adalet Sarayı) görülecek olup, sonrasında 19.yy’da Capibarive nehri kenarında hapishane olarak inşa edilmiş şimdi yerel sanat merkezine çevrilmiş olan, el sanatı dükkanları ve restoranlar ile büyüleyici bina Casa de Cultura (Kültür Sarayı) görülecek yerler arasındadır. 2.kısım; dik ve uzun yokuş yürüyüşleri yapmamak için minivan ile ulaşımın sağlandığı tepede yerleşik olan Olinda şehri. Hayran kalacağınız en güzel Recife ve Olinda manzarasının olduğu bu eski başkentte; büyük evler ile sömürgeci kiliseleri (Alto de Se, Se Kilisesi, Misericordia Kilisesi) göreceksiniz. Karnaval süresinde, insanlar geçit töreni için dar sokakları kullanırlar. Limana dönmeden önce Sao Bento manastırını da göreceksiniz. Olinda şehri Unesco tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Hareket saatimiz 20:00

15.Gün MACEIO

Gemimiz saat 07:30 da muhteşem plajları ile ünlü Maceio'ya yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği turlara katılabilirler. Bu panoramik turumuzda size Maceio’nun ana turistik noktaları gezdirilecektir. Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bu geleneksel Jaragua kasabasında, ses ve imaj müzesi, ticari kuruluşlar ve Marsilio Dias meydanı, Pele Stadyumuna kadar Pontal de Barra, Montepio dos Artistas – Visconde de Sinimbu – Floriano Peixoto meydanları, Bom Jesus dos Martirios kilisesi, eski ve yeni başkanlık sarayları, Deodoro tiyatrosu, Alagaos edebiyat akademisi, bir sürü turistik yerler arasında, Dom Pedro 2 meydanı, milletvekili konseyi, Jacutinga tepesinde ve aynı isimli küçük bir şapeli de olan Sao Goncalo do Amarante manzara noktasında fotoğraf çekimleri için kısa duraklamalar ile Nossa Senhora dos Prazeres katedrali görülecek yerler arasındadır. Geminin hareket saati 14:00'de

16. Gün SALVADOR BAHIA

Gemimiz saat 08:00'de Afrika esintileri taşıyan Salvador da Bahia'ya yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği tur ile 24 saat yaşayan bu şehri gezebilirler. Bu turumuzda limandan ayrılarak şehrin en önemli ulaşım araçlarından biri olan “Elevador Lacerda” asansörü ile şehri üst kısmına çıkacağız. Burada lokal halkın yaşamından bir kesit görerek, yüreyerek yapacağımız turumuza başlayacağız. Tarihi şehre ulaştığımızda Praça Municipal, Rua da Misericordia Caddesi, Misericordia’s Kilisesi ve Müzesi, Praça de Se meydanını görüp Brezilya’Nın en ünlü tarihi merkezi olan Pelourinho’ya varacağız. Unesco tarafından 1984 yılında Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Burada yapılacak anlatımdan sonra etrafı keşfetmek için vaktiniz olacak. Daha sonra yürüyerek kıyı kısmına inerek otobüsümüzle buluşup, şehri etrafında yer alan tarihi ve doğal güzellikleri görmek için otobüsle bir tur yapıyoruz. Bu turda inanılmaz manzaralar sizlere eşlik edecek. Arzu ederseniz kısa bir yüzme molası da verebiliriz. Turumuzun bitiş noktası limanımız olacak. Hareket saatimiz 23:00.

17.Gün ILHEUS

Gemimiz sabah 08:00'da Ilheus limanına yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler.Geminin limandan ayrılış saati 16:00'da olacaktır.

18. Gün DENİZDE

Tam gün denizde geçecek bu gününüzde geminin tüm aktivetelerinden yararlanabilirsiniz. Kapalı havuz veya Spa merkezinde rahatlayabilir, geminin vergisiz mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanesinde şansınızı deneyebilir veya salonlarda düzenlenecek aktivitelere katılabilirsiniz.

19. Gün RIO DE JANEIRO

Sabah saat 08:00'de gemimiz Rio limanına yanaşacak. Sabah kahvaltımızın ardından arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük tura katılabilirler. Turumuza, limandan otobüsümüz ile Sambodromo’da Tijuca Ulusal Parkına hareket ile başlıyoruz. Corcovado tren istasyonunda, hayret verici bir tren yolcuğu yapacağız. Orman boyunca tren gezintisi ile Tijuca ormanlarını güzelliğini takdir etme şansımız olacak. Tepeye vardığınız zaman, Cristo Redentor heykelini ve manzarasını görme fırsatını yakalayacaksınız. Bu ziyaretten sonra, dünyanın en güzel sahillerinden biri olan Copacabana plajına panoramik bir tur yapılacaktır. Öğle yemeğimizin ardından Sugar Loaf a geçiyoruz. Sugar Loaf’u görmeden önce, Rio’nun tarihi merkezinde San Sebastian katedrali de görülerek panoramik bir tur yapıyoruz. Dünya’nın en büyük stadyumu olan Maracana stadyumu, ünlü Sambodromo, Carnival Samba tepesinde fotoğraf çekimleri için mola verilecektir. Rio’nun en ülü sembollerinden olan Sugar Loaf tepesine teleferik ile çıkıyoruz. Guanabara Bay, Niteroi ve İsa’nın en ünlü heykelinin olduğu muhteşem manzarayı görme imkanınız oluyor. Limandan ayrılış saatimiz 18:00

20.Gün SANTOS

Sabah saat 09:00'da gemimiz Santos limanına yanaşacak. Gemiden ayrılış işlemlerimizin ardından Sao Paolo'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşme. (Odaların teslimi saat 14:00'den sonra olacaktır.) Arzu edenler ile ekstra Sao Paolo turu. Bu turumuzda Brezilya’nın en büyük ve kalabalık şehri olduğu gibi tüm Güney Amerika’nın en geniş şehri olan yaklaşık 1530 km karelik genişliği ile devasa bir kenti tanıyacağız. Şehrin tüm önemli noktalarını gezeceğiz. Parque do Ibirepuera, Obelisk, devrim meydanı, hükümet binaları, katedral ve birçoğu turunuz içinde olacak. Geceleme ve dinlenme otelde. Bu sabah erkenden havalimanına gideceğiz.

21.Gün SAO PAOLO - İSTANBUL

Sabaha karşı olan uçuşumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Türk Havayollarının TK 16 seferi ile saat 05:15 te İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul'a varışımız saat 21:35 ve gezimizin sonu

GEMİ BİLGİLERİ

 

COSTA PACIFICA

Kat sayısı: 13
Tonaj: 114,147
Hız: 21,5 Km
Uzunluk: 290 Metre
Yolcu sayısı: 3700
Personel sayısı: 1100
Klima, TV, telefon, radyo, mini bar, duşlu banyo, kasa

KABİNLER

İÇ KABİN

Tek kişilik veya çift kişilik yatak, geniş dolap,duş, İnteraktif TV, telefon, mini bar, kasa, klima.

DIŞ KABİN

Çift kişilik yatak, geniş dolap, küvetli banyo, TV, Telefon, Kendi dizüstü bilgisayar ile internet bağlantısı (ödeme), mini bar, kasa ve klima.

BALKONLU KABİN

Çift kişilik yatak, geniş dolap, küvetli banyo, TV, Telefon, Kendi dizüstü bilgisayar ile internet bağlantısı (ödeme), mini bar, kasa ve klima.

 

WEB SİTESİ

http://www.costacruise.com

GEMİ ŞİRKETLERİ GENEL İPTAL ŞARTLARI

Gemi şirketlerinin iptal şartları şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

Costa Cruises

Seyahate 75 gün kala yapılan iptallerde, hizmet bedeli olarak kişi başı 100.- Euro, 
74 - 60 gün kala toplam tutarın % 15' i, 
59 - 40 gün kala % 30' u, 
39 - 15 gün kala % 50'si , 
14 -4 gün kala % 80' i 
3 gün kala yapılan iptallerde 100% yanmaktadır.

Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolları ile İstanbul - Cenova // Sao Paola - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı ve liman vergileri
* Costa Pacifica gemisinde 19 gece 20 gün tam pansiyon bazında konaklama
* Sao Paolo da 1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
* Cenova Havalimanı- Savona  liman transferi
* Santos liman- Sao Paola otel-havalimanı transferi
* Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (min. 20 kişi olduğu taktirde)
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor, internet v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Gemi personel servis ücreti
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com