SELANİK-ATİNA-KAVALA Fiyat: 259 €'dan itibaren

Yunanistan Selanik-Atina-Kavala 4 gece 6 gün Luks Otobus ile

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN - İSTANBUL – SELANİK

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden saat 21.00 de, Beşiktaş Hamidiye Cami önünden saat 22.00 de Özel otobüsümüz ile Selanik’e hareket.Tekirdağ yolu ile İPSALA GÜMRÜK KAPISINA(Kipi) varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bolgesine giris yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (Iskece), Kavala uzerinden 625 km olan yolculugumuz yaklasik 11 saat surecek.

2.GÜN - SELANİK

Sabah SELANİK'e varış sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda Görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi,sahil şeridi, Fuar alanı , Döner Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanli ve Bizans eserleri yer almaktadır. Yunanistan in en buyuk kilisesi olan Aya Dimitros u ziyaret ettikten sonra kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Akşam arzu eden misafirlerimiz guzel bir buzuki muzigi ve sirtaki esliginde alinacak ekstra Yunan Tavernasında akşam yemeğine katilabilirler.Geceleme otelimizde.

3.GÜN - SELANİK-ATİNA (470 Km)

Sabah kahvaltı sonrası odaların bosaltilmasi ve Larissa, Lamia yolu uzerinden Atina'ya hareket. Yaklasik 7 saatlik bir yolculugun ardindan Atina ya varis ve panoramik sehir turu (sehir turumuz varis saatimize bagli olarak bir sonraki gun yapilabilmektedir). Panoramik sehir turumuzda Agora, Zeus Tapinagi, Acropolis (giris ucretlidir), Parlamento Binasi (Askerlerin nöbet degisimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaskanligi Sarayi, Basbakanlil Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarlari, Ulusal Kutuphane ve Akademi universitesi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve yerlesme. Akşam arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan PLAKA'DA içkili programlı ve yemekli Yunan Tavernası turu.  Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ATİNA (KORINTH)

Sabah kahvaltı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Korinth Kanali Turuna katilabilirler (25 Euro) .Geceleme otelimizde.

5.GÜN - ATİNA-KAVALA

Sabah erken alinacak kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi ve Kavala’ya hareket.Varisimiza istinaden yapilacak panoramik Kavala sehir turunda Kavalali Mehmet Ali Pasa heykeli ve evi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

6.GÜN KAVALA-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi  ve Istanbul a hareket. Dedeagac uzerinden Ipsala ya varis. Gumruk ve pasaport islemleri ardindan Yunanistan free shop unda serbest zaman ve Turk sinirina gecis. İstanbul’a varış. Gezimizin sonu.

EKSTRA TURLAR

Taverna Turu 45 Euro

Geleneksel Yunan Taverna eğlencesine şahit olacağımız unutulmaz bir gece

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Yemek

Korinth Kanalı Turu 25 Euro

Yapımı 1881 ile 1893 yılları arasında olup Yunanistan´ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası´ndan ayıran tümüyle yapay kanalın ismidir.. Uzunluğu yaklaşık 6,3 km´dir ve Adriyatik ve Ege Denizi arasında seyredecek gemiler için yaklaşık 400 km tasarruf sağlamaktadır.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

Meteora Turu Yol Üzeri 35 Euro

Saat 07:30 otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız Litohoro, dagin eteklerinde yarim saatlik bir yürüyüşten sonra direk Meteora’ya varış. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı ya daha yakın , dünyevi konulara ise daha uzak olmak amacıyla bu manastırları yapmışlar. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıymış. Her bir manastır 300 m. kadar yükseklikteki kayaların üzerine yapılmış. İnsan ilk gördüğünde inanamıyor, çok etkileyici, manzara muhteşem. Burada serbest olarak alacağımız ogle yemeğimizin ardında dönüş yolumuza başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

OTELLER 

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

KAVALA GALAXY

SAVOY PIRAEUS

SELANIK CAPSIS

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Lux otobüsümüz ile gidiş dönüş otobüs yolculuğu

·         Selanik’de 1 gece oda kahvaltı konaklama

·         Atina'da  2 gece oda kahvaltı konaklama 

·         Kavala’da 1 gece oda kahvaltı konaklama

·         Yarım günlük Panoramik Selanik şehir turu

·         Yarım günlük Panoramik Atina şehir turu

·         Yarım günlük Panoramik Kavala şehir turu

·         Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik ucreti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         vize ücreti ve vize hizmet bedeli           110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)(Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)

·         Ekstra tur ücretleri

·         Acropolis giris bedeli (16 Euro)

·         Beyaz Kule giriş bedeli

·         Rehber ve Şöför bahşişleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı olması halinde gerçekleşmektedir . 20 kişiden az katılım olması halinde fiyat farkı oluşabilmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com