ZAGREB TURU Fiyat: 399 €'dan itibaren

Hirvatistan Zagreb Türk Hava Yolları 3 gece 4 gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.Gün İstanbul-Zagreb

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour Kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Havayolları'na ait TK1053 sefer sayılı uçakla saat 08:55'de Zagreb’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 10:05'de Zagreb’e varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından yapacağımız panaromik şehir turumuz için hareket. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı’nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni,St Catherine Kilisesi’ni gezeceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’in en ünlü aynı zamanda da Avrupa’nın en eski Parkı olan Maksimir’i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır.Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Zagreb (Plitvice Gölleri-Rastoke)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Plitvice Gölleri Ulusal Parkı ve Rastoke turuna katılabilirler. Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından 300 yıllık su değirmenleri ile ünlü Rastoke kasabasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restaurantta alınacaktır. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Zagreb (Rijeka)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Rijeka turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Kvarnerler Körfezi manzarası eşliğinde Rijeka’ya yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk ile ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka’ya varışımızla birlikte panaromik şehir turunda, meydan, çarşı, kilise, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, alışverişleriniz için serbest zaman. Öğle yemeğinin yerel bir restaurantta deniz ürünleri olarak alınmasının ardından Zagreb’e transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek müzikli ve yemekli Hırvat Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Zagreb(Samobor)-İstanbul

Uyandırma, kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz yarım günlük yemeksiz Samobor Kasaba ve Kristal alışveriş turudur. Samobor, çok şirin ve güzel küçük tarihi bir kasabadır. Kasabada bulunan ev ve diğer binalar günümüze dek çok iyi korunarak gelmiştir. Hem kasabanın içinde hem de etrafında bulunan tarihi, doğa ve kültürel zenginlikler bu turumuzu keyifli hale getirecektir. Samobor kristal fabrikasına yapacağımız ziyaret esnasında alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzun sonunda havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Havayolları’na ait TK1056 sefer sayılı uçakla saat 20:20'de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 23:25'de varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

PLITVICE GÖLLERİ ULUSAL PARKI TURU (TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ) 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Muhteşem doğal güzellikleri ile her mevsim ayrı güzel, rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından 300 yıllık su değirmenleri ile ünlü Rastoke kasabasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek

RIJEKA TURU (TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ) 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Bu turumuzda, Kvarnerler Körfezi manzarası eşliğinde Rijeka’ya yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk ile ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka’ya varışımızla birlikte panaromik şehir turunda; meydan, çarşı, kilise, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, alışverişleriniz için serbest zaman. 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek

HIRVAT GECESİ 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Dalmaçya kıyılarında olduğunuzu hatırlatacak, yerel müzikler eşliğinde yerel bir ziyafet

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek

OTELLER 

LAGUNA HOTEL - ZAGREB

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları ile İstanbul/Zagreb/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti

·         Belirtilen otel veya benzerinde 3 gece oda kahvaltı konaklama

·         Panoramik Zagreb şehir turu

·         Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

·         Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         Programda ekstra olduğu belirtilen turlar

·         Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Hırvatistan vizesi ve vize hizmet bedeli (65 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizin almasına gerek yoktur)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

o    ** Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.

o    ** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir

o    ** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir

o    ** Triple odalarda 3.yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com