DUBROVNİK TURU Fiyat: 429 €'dan itibaren

Hirvatistan-Karadağ Dubrovnik Türk Hava Yolları 3 gece 4 gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.Gün İstanbul-Podgorica-Budva-Kotor-Dubrovnik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarında saat 10:30’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1085 tarifeli seferi ile saat 12:40’da Podgorica’ya hareket. Saat 13:25'de varışın ardından özel otobüsümüzle alandan ayrılıyor ve Karadağ'da ilk ziyaret edeceğimiz yer olan Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya uğramadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Budva'daki turumuzun bitiminde Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından varacağımız Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından Hırvatistan'a geçiyor ve Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Dubrovnik-Cavtat-Dubrovnik

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelimizden hareketle ilk olarak Cavtat’ı ziyaret ediyoruz. Milattan önce 6. yüzyılda Epidaurus adı ile kurulan kasaba, millattan önce 228 yılında Roma İmparatorluğu egemenliğine girmiş ve şehrin adı Epidaurum olarak değişmiştir. Cavtat adı ise Bizans İmparatorluğu döneminde verilmiştir. Latincede eski şehir anlamına gelen Cavtat günümüzde Dubrovnik’in 20 km güneydoğusunda yer alan, oteller, restoran ve kafelerle dolu bir sahil kasabasıdır. Dubrovnik'in kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için her zaman bir kaçış noktası olan Cavtat'ta güne güzel bir kahveyle başlayabilirsiniz. Burada vereceğimiz mola esnasında deniz kıyısındaki cafelerin ve kordon boyunun tadını çıkarabilir, çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Daha sonra Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Varışın ardından surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından buluşma ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dalmaçya Gecesi programımızakatılabilirler. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Dubrovnik (Mostar-Poçitel)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel turuna katılabilirler. Turumuzda otellerimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz.  Bosna-Hersek sınır geçişimizi takiben ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Dubrovnik'e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Dubrovnik–Podgorica-İstanbul

Sabah, uyandırma ve odaların boşaltılmasından sonra Podgorica Havalimanı'na transfer. Havalimanına varışımızla beraber bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1086 tarifeli seferi ile saat 14:25’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 17:10'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

DALMAÇYA GECESİ 55 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Dalmaçya kıyılarında olduğunuzu hatırlatacak, yerel müzikler eşliğinde yerel bir ziyafet 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

POÇİTEL-MOSTAR TURU (TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ) 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Yolumuz üzerinde ilk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Buradaki turumuzun ardından Mostar'a varıyoruz. Köprüler Şehri 16.yy. ile 19. yy. arasında Hersek'in ticaret, yatırım ve askeri üssü olan Mostar'da Eski Köprü'nün tam göbeğinde konumlandığı eski şehir merkezi, çarşı, camiler, Türk Evi Müzesi, hamamlar görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve otelimize transfer.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek

OTELLER 

ADRIA HOTEL - DUBROVNIK

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul/Podgorica - Podgorica/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti

·         Belirtilen otellerde ya da benzerlerinde toplam 3 gece oda/kahvaltı konaklama

·         Panaromik Dubrovnik, Cavtat, Budva, Kotor şehir tanıtım turu

·         Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

·         Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         Programda ekstra olduğu belirtilen turlar

·         Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Hırvatistan vize ücreti ve hizmet bedeli (65 Euro)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

·         ** Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.

·         ** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir

·         ** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir

·         ** Triple odalarda 3. yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir.

                 Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com