PRAG-BERLİN TURU Fiyat: 479 €'dan itibaren

Çek Cumhuriyeti-Almanya Berlin - Prag Türk Hava Yolları 4 Gece 5 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - BERLİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR kontuarında saat 06:00'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1721 nolu tarifeli seferi ile saat 08:30'da Berlin'e hareket, saat 10:25'de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu. Görülecek yerler: Batı Berlin'de; Kurfürstendamm, Gedachtniss Kirche, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Kreuzberg, Charlottenburg, Doğu Berlin'de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel ... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN BERLİN

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Potsdam ve akşam ki Spree Nehrinde Berlin By Night turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN BERLİN - PRAG

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Prag'a hareket. (Berlin - Prag şehirlerarası otobüs yolculuğu sırasında ekstra Dresden turuna katılma imkanı)  Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler:  Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı ... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için akşam ki ekstra Vltava nehrinde yemekli tekne gezisi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra öğle yemekli Karlovy Vary ve akşam ki Ortaçağ Gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

5.GÜN PRAG - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Terezin Nazi Kampı turuna katılma imkanı. Akşamüzeri havalimanına transfer. Türk Hava Yolları TK 1770 nolu tarifeli seferi ile saat 19:15'de İstanbul'a hareket ve saat 22:50'de varış. Turumuzun sonu.

NOT

3 kişilik odalarda ilave yatak standardı farklı olabilir.
Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında vakit geçirebilirler.
 

EKSTRA TURLAR

DRESDEN 40 EURO

Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik

Not: Öğle yemeği fiyata dahil değildir.

Not: Prag - Berlin arası transfer sırasında gerçekleşmektedir.

KARLOVY VARY 55 EURO

Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevre gezintisi sonrası öğle yemeği alınacaktır. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. ( Prag'a göre fiyatlar daha ucuzdur )

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + 1 İçecek + Rehberlik

TEREZIN NAZI KAMPI 45 EURO

Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

ORTACAG GECESI 65 EURO

Prag'a 1 saat mesafedeki Detenice'de ki bir şato-restorana gidiyoruz. Varışta Ortaçağ Şato'sunu gezdikten sonra bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

SPREE NEHRİNDE BERLIN BY NIGHT 45 EURO

Spree nehrinde tekne gezisi...

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

POTSDAM 45 EURO

Unesco Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da görülecek yerler: Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Şehir Turu

SACHSENHAUSEN TOPLAMA KAMPI 50 EUR

Nazi Toplama Kamplarının idari merkezi olma özelliği taşıyan ve SS eğitim merkezi olan Sachsenhausen 1936 - 1945 yılları arasında faaliyet göstermiş olan bir Nazi Toplama Kampıdır.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Giriş + Rehberlik

OTELLER 

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

GOLF

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Berlin, Prag - İstanbul uçak biletleri

·         Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı Yer hizmetleri

·         Özel otobüslerimiz ile Berlin - Prag arası ulaşımlar

·         Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler

·         4* otellerde Berlin 2, Prag 2 olmak üzere toplam 4 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama

·         Panoramik Berlin, Prag şehir turları (Müze girişlerini içermez)

·         Tüm tur boyunca tecrübeli PRONTOTOUR profesyonel rehberlik hizmeti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·         KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Alman Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 100 EUR (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

·         Ekstra turlar (Ekstra tur günleri değişebilir.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

·         Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

·         Ankara - İzmir - Antalya çift yön iç hat bağlantı kişi başı 50 EUR

·         Diğer iller çift yön iç hat bağlantı kişi başı 135 EUR

·         Kıbrıs çift yön iç hat bağlantı kişi başı 160 EUR

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com