MALTA TURU Fiyat: 549 €'dan itibaren

Malta Malta Türk Havayollari ile 4 gece 5 gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - MALTA

Sabah saat 10.00’de Atatürk Havalimanı’nda buluşma; Türk Havayolları’ nın TK 1369 uçağı ile saat 12.35’de İstanbul’dan Malta’ya hareket. Yerel saat ile 14.05’de Malta’ya varış; pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra daha önce rezervasyon yaptırmış olduğunuz otele havalimanından transfer.

 ½ gün öğleden sonra Valetta panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz, Valetta şehri Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Otobüsümüzden Valetta’da inmeden önce bu güzel şehrin surlarının etrafında aracımızla bir tur yapacağız. Turumuz esnasında muhteşem surlarla çevrilmiş Valetta şehrini dışarıdan görme fırsatımız olacak. Otobüsle yapacağımız turdan sonra rehberimiz eşliğindeki tur ile başkent Valletta’nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan “Barracca Bahçeleri” olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman’ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Daha sonraki durağımız“St. John Co-Catedrali” olacaktır. Barok tarzında yapılmış olan bu katedral sade dış görünüşünün aksine çok zengin bir iç süslemeye ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Katedralden ayrılmadan önce Flaman duvar kilimlerinin sergilendiği kilisenin müzesini de ziyaret edeceğiz.
Yürüyüşümüz başkentin tarihi öneme sahip binalarının arasında devam ederken “Büyük Üstad Sarayını” ve “Başbakanlık Konutunu” göreceğiz. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde

2.GÜN MALTA(GOZO TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Gozo turuna (60 Euro) katılabilirler. Gozo Malta’nın ikinci büyük adasıdır. Yüzölçümü yaklaşık 65 km2, nüfusu ise 30 000 kişi kadardır. Bu turumuz için sabah erken saatlerde otellerden hareket ediyoruz ve Bugibba, Mellieha, St.Paul güzergahından adanın en kuzey noktasında bulunan Cirkewwa Limanı’ na gidiyoruz. Buradan feribota biniyoruz ve Gozo’ ya geçiyoruz.Feribot yolculuğu yaklaşık 30 dk sürer ve yolda ülkenin küçük adaları olan Comino ve Cominotto da görülür. Turumuz sonrasi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MALTA (MDINA-3 SEHIRLER-MARSAXLOKK TURU)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman arzu eden misafirlerimiz ekstra Mdina, Marsaxlokk ve 3 şehirler turuna katılabilirsiniz. Medina , Malta’nın eski başkentidir ve tarihi bir öneme sahiptir, sessiz şehir olarak bilinen gizemli şehrin daracık sokaklarında yürüyerek şehri keşfedeceksiniz. Gezimiz esnasında Malta adasını neredeyse panaromik olarak 360 derece görme fırsatı sunan şehrin surlarına gideceğiz. Mdina şehrini Yunan kapısından çıkarak terk ediyoruz ve otobüsümüz bizi valetta cam fabrikasina buradan ise Avrupa’daki desteksiz inşa edilmiş en büyük kubbelerden biri olan “Mosta” ya getirecektir. Turumuza “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyünü ziyaret ederek devam edeceğiz. Luzzo isimli Malta’ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarını sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Aynı zamanda açık bir pazar kurulan bu şirin balıkçı köyünde serbest zamanınızda taze balık ve deniz mahsüllerinden oluşan menülerin olduğu yerel restoranlarda öğlen yemeğinizi alabilirsiniz. ( öğlen yemeği programa dahil değildir) Öğlen yemeği zamanından sonra turumuz ‘3 Şehirler’ ile devam edecektir. Arkanıza yaslanın ve Cottonera olarak da bilinen ve Malta Şövalyeleri tarafından inşaa edilmiş ve desteklenmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirlerini bizimle keşfedin. Cospicua’daki otobüs gezimizin sonrasında yürüyerek mistik ve gizemli Vittorosa şehrinin dar sokakalrını gezeceğiz, tarihi kiliseleri ve sarayları göreceğiz. Son olarak da muhteşem liman manzarası ile Büyük Liman’ın merkezinde konumlandırılmış gözetleme kulesi ile Senglea bizi bekliyor olacak. (yetişkin 35 Euro / Cocuk 25 Euro)

4.GÜN MALTA

Sabah kahvaltısı osnrası serbest zaman. Deniz kum güneş'in keyfini çıkarabilirsiniz. veya rehberimizin yönlendireceği ekstra tura katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN MALTA - İSTANBUL

Saat kahvaltı sonrası serbest zaman. Belrlenen saatte Malta Havalimanı’na hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları  TK 1370 seferi ile saat 15:00’de İstanbul’a hareket.Saat 18:25’de İstanbul’a varış, ve turumuzun sonu.

OTELLER 

ALEXANDRA PALACE

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları ile İstanbul- Malta -İstanbul arası promosyon sınfı uçak bileti

·         Havalimani ve guvenlik vergileri

·         Havalimanı – otel – Havalimanı transferleri

·         Valletta Malta panoramik şehir turu

·         Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvalti konaklama

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Malta  vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO(Yeşil Pasaporta ve Geçerli Schengen vizesi olanlara vize gerekmemektedir.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Ekstra turlar

·         Muze ve oren yeri girisleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Rehberlik hizmeti İstanbul’dan verilmemektedir.
** Malta havalimanında yerel acentamız tarafından karşılanıp, tarafınıza ekstra tur katılımları ve detayları ile ilgili broşür dağıtılacaktır. Turlarımıza katılmak isteyen misafirlerimiz irtibat numaralarını bu broşürde bulabileceklerdir. ( Rehberlik hizmeti lokal verilmektedir ( ingilizce ). Türkçe rehberlik müsaitliğe bağlıdır.
** Çocuk fiyatları 2 yetişkin ile aynı odayı paylaştığı takdirde geçerlidir. Trp odalarda 3. Yatak standart yataklardan daha küçüktür.
** Fiyatlarımız bayram, paskalya, festival, kongre gibi özel dönemleri kapsamaz.Bu dönemlerde ek ücret talep edilir.
** Biletler kesildikten sonra iadesi yoktur.
 ** Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 10 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ve müsaitliğe göre yapılabilir.
** Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin açık olduğu günlere ve benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com