NİCE / FRANSA Fiyat: 499 €'dan itibaren

Fransa Nice Türk Hava Yolları 3 Gece 4 gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - NICE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:30'da Prontotour kontuarı önünde buluşma. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Hava Yolları'nın TK1813 seferi ile saat 11:45'de Nice’e hareket. Saat 14:00'da varış ve inişimizi takiben alanda bekleyen aracımız ile Nice'e hareket. Promenade Des Anglais Caddesi, Massena Meydanı, Çiçek Meydanı, Adliye Sarayı ve Akropol panoramik Nice şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

*** MUTLU YILLAR ***

2.GÜN NICE (CANNES & ST.PAUL DE VENCE & ST.TROPEZ)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak Cannes & St.Paul De Vence & St.Tropez Turu’nakatılabilirler. Dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes'da Festivaller Sarayı, Croisette ve Çiçek Pazarı görülecek yerler arasındadır. Cannes’da La Croisette’in yada Rue d’Antibes Caddesi üzerindeki lüks mağazaları gezme yada deniz kenarındaki meşhurlar kafe ve restoranlarda vakit geçirme imkanı. Sonrasında Azur Alpleri arasındaki muhteşem doğada yolculuk ederek St. Paul de Vence tarihi şehrine varış. Kayalar üzerinde bir tepede bulunan bu antik kent birçok yazar, şair, ressam ve sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Daracık tarihi sokakları, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkanları beğeni kazanmaktadır. Ardından tarihte küçük sevimli bir balıkçı kasabası iken, günümüzde sanatçı ve ünlülerin akınına uğrayan meşhur tatil beldelerinden biri olan St.Tropez’e hareket. Lüks villaları, mağazaları, yatları ve sahil şeridi görülmeye değerdir. Havadurumuna göre denize girme imkanı da bulunmaktadır. Tur bitiminde Nice’e geri dönüş. Geceleme otelimizde.

3.GÜN NICE (PORTOFINO & SAN REMO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Portofino & San Remo Turu’na katılabilirler. Tur için ilk durağımız İtalya sınırları içerinde bulunan, şarkılara konu olmuş, aşk şehri Portofino’dur. Balıkçı köyleri, renkli evleri ve sokakları ile İtalya’nın Akdeniz kıyı şeridinde bulunan bu romantik kasabayı gezdikten sonraki durağımız ise; San Remo olacaktır. Yine Akdeniz kıyı şeridinde bulunan San Remo; son Osmanlı Hükümdarı Vahdettin’in sürgüne gönderildiği yer olmak ile birlikte, Nobel Ödülleri’nin yaratıcısı Alfred Nobel’in de hayatının son günlerini geçirdiği yerdir. Ayrıca Eurovision Şarkı Yarışması'na ilham kaynağı olduğu söylenen dünyaca ünlü Müzik Festivali’ne de ev sahipliği yapmaktadır.Tur bitiminde Nice’deki otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

4.GÜN NICE - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası, en geç saat 10:00’a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirtecegi saatte Nice Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1814 nolu seferi ile 14:50'da İstanbul´a hareket. Saat 18:45'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

CANNES & ST.PAUL DE VENCE & ST. TROPEZ TURU 75 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes’da La Croisette’in yada Rue d’Antibes Caddesi üzerindeki lüks mağazaları gezme yada deniz kenarındaki meşhurlar kafe ve restoranlarda vakit geçirme imkanı. Sonrasında Azur Alpleri arasındaki muhteşem doğada yolculuk ederek St. Paul de Vence tarihi şehrine varış. Kayalar üzerinde bir tepede bulunan bu antik kent birçok yazar, şair, ressam ve sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Daracık tarihi sokakları, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkanları beğeni kazanmaktadır. Ardından tarihte küçük sevimli bir balıkçı kasabası iken, günümüzde sanatçı ve ünlülerin akınına uğrayan meşhur tatil beldelerinden biri olan St.Tropez’e hareket. Lüks villaları, mağazaları, yatları ve sahil şeridi görülmeye değerdir. Havadurumuna göre denize girme imkanı da bulunmaktadır. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

PORTOFINO & SANREMO 80 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

Portofino; İtalya'nın kuzeybatısında, Liguria yönetim bölgesine bağlı Cenova ilinde köy. Levante Irmağı kıyısında, küçük Portofino Burnunun ucunda yer alır. Bir balıkçı köyü ve bir turizm merkezidir. Rengarenk evlerin çevrelediği bir limanı vardır. 18. yüzyıl işleme tarzında yapılan mekik dantelleriyle de tanınır. Sanremo; İtalya'nın kuzeybatısındaki İtalyan Riviera'sında yer alan bir tatil kasabasıdır. 1951 yılından beri yapılan San Remo Müzik Festivali ile ünlüdür. 19 Nisan -26 Nisan 1920 tarihleri arasında I. Dünya Savaşını kazanan İtilaf Devletlerinin Osmanlı İmparatorluğunun topraklarını paylaşmak üzere yaptıkları San Remo Konferansı bu kasabada yapıldı.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik 

OTELLER 

NOVOTEL CENTRE

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Nice – İstanbul parkuru ekonomik uçak bileti

·         Nice’de belirtilen kategorideki otelde veya benzeri otelde 3 gece oda-kahvaltı (3 continental kahvaltı) konaklama

·         Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

·         Panoramik Nice ve Cannes  şehir turu

·         Prontotour Türkçe Rehberlik hizmetleri

·         Havaalanı ve güvenlik vergisi

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Müze ve ören yerleri girişleri

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Fransız Turizm Bakanlığı'na göre 2* ve 3* otellerde klima bulundurma zorunluluğu yoktur. Bu sebeple 3* otellerde klima olmama ihtimali bulunmaktadır.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

Sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısındada geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: 1 dbl yatak + 1 ekstra yataktan oluşur) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. 
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. 
**Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir,

continental kahvaltı temel olarak çay yada kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.

**Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde grup ile havalimanı-otl-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,

Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda otellerimiz merkeze uzak olarak kullanılacaktır.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com