KISA BENELÜKS TURU Fiyat: 549 €'dan itibaren

Express Benelüks Türk Hava Yolları 4 Gece 5 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - AMSTERDAM - (BRUGGE ORTAÇAĞ TURU) - BRÜKSEL

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1951 seferi ile saat 08:20'de Amsterdam’a hareket. Saat 11:00'da Amsterdam'a varış ve özel otobüsümüzle Brüksel’e hareket (210km). Yol üstünde tüm grubun katılması dahilinde, ekstra Brugge Ortaçağ Kenti ve Tekne Turu. Dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin ortaçağ kentinin pazar yeri ve panoramik olarak Belfry Kulesini de gördükten akşam üzeri Brüksel'e varışımızı takiben yapılacak panoramik şehir turumuzda ilk olarak Expo'ya giderek Atomium önünde fotoğraf molası veriyoruz. Dah sonra araç ile seyir halinde iken Çin ve Japon Evleri'ni panoramik olarak gördükten sonra, Brüksle merkeze varıyoruz. Burda da Kraliyet Sarayı, Adalaet Sarayı, Brüksel Katedrali, Grand Place Meydanı, Manneken Piss Heykeli görülecek yerler arasındadır. Ayrıca panoramik turumuzun bitimiyle Brüksel'in leziz çikolatalarından alma imkanını buluyoruz.  Turumuzun ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN BRÜKSEL - LÜKSEMBURG

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Lüksemburg'a hareket. Varışımızı istinaden yapılacak olan panoramik Lüksemburg şehir turumuzda; Dük Sarayı, Adalet Sarayı, Belediye Sarayı ve Askeri Meydan görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.GÜN LÜKSEMBURG - KÖLN - AMSTERDAM

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Köln’e hareket (210 km). Panoramik olarak yapılacak Köln şehir turumuzda, Gotik Katedrali, Alışveriş Caddeleri ve Rhein Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından Amsterdam’a hareket (260 km) ve varışımızı istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda; Museum Square,Dam Meydanı,Kraliyet Sarayı,Hard Rock Cafe ve Kırmızı Fener Sokağıgörülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN AMSTERDAM (MARKEN & VOLENDAM - GRAND HOLLAND)

Sabah kahvaltısı otelimizde. Tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimizin düzenleyeceği ekstra Marken-Volendam Turuve/ veya Grand Holland Turu'na yada her iki tura birlikte tam gün olarak katılabilirler.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN AMSTERDAM - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası ve odaların en geç saat 10:00'a kadar boşaltılması. Rehberimizin belirttiği saatte Amsterdam Havalimanı’na hareket. Havalimanında bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1954 tarifeli seferi ile saat 18:15'deİstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:45’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. (15 Mayıs turumuzun dönüş saati farklıdır.)

EKSTRA TURLAR

BRUGGE TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Bu turumuzun en güzel anlarını yaşayacağınız ve ‘’Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer’’ adlı kitapta yer almış muhteşem bir ortağ çağ masalının içinde olmaya hazırmısınız? 2002 yılında Avrupa’nın kültür başkenti seçilen Bruges; Aynı zamanda kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılmakta. Ortaçağdan bugüne kadar orijinalliğinden hemen hemen hiçbir şey kaybetmemiş bu masal şehri hep beraber tanırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Kuğular ile dolu kanallar, manastırlar, Brugge’e özgü ortaçağ evleri ve muhteşem çevre düzeni … Ayrıca bu güzel şehirde rahibelerin el yapımı leziz çikolataları tadıp, gene rahibeler tarafından el yapımı dünyaca ünlü dantellerinden satın alabileceğiniz gibi Markt meydanındaki cafelerde keyifli anlar geçirebileceksiniz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

MARKEN & VOLENDAM - GRAND HOLLAND TURU 120 EURO (02-12 YAŞ 65 EURO)

MARKEN&VOLENDAM: Mutlaka görmenizi önerdiğimiz bu turumuzda ilk olarak 1955 yılında ana kara ile bağlantısı yapılan Marken adası ile başlıyoruz. Bu şirin adanın içinde yapacağımız yürüyüşün ardından limanda serbest zamanımız oluyor. Sonrasında limandan hareket edecek teknemiz ile Kuzey Denizi'ni geçerek Volendam Kasabası'na varıyoruz. Bu tipik Hollanda Kasabası'nda çok ucuza hediyelik eşyalar alabileceğimiz gibi, kuzey denizinin leziz deniz ürünlerini tatma imkanı bulabiliyoruz. Volendam gezisi sonrası burada bekleyen aracımız ile lezzetli ve meşhur Hollanda Peynirleri'nin nasıl yapıldığını görebilmek, tatlarına bakabilmek vede alışveriş için Volendam'dan hareket ediyoruz. 
GRAND HOLLAND: Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda, Euromas kulesi,Eski Liman bölgesi,Holland America binası,Erasmus köprüsü,William köprüsü ve Kübik evler göreceğimiz yerler arasında olacak. Rotterdam sonrası Hollanda’nın en eski şehirlerinden olan seramik ve çömlekleri ile ünlü Delft şehrine geçiyoruz. Bu şehirde vereceğimiz serbest zaman ardından ülkenin gizli başkenti olan Lahey (Den Hague) şehrinde; Parlemento binası, Kraliçenin sarayı ve Lahey adalet divanını görüp, ünlü Mestag müzesini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda kuzey denizi kıyısında bulunan Schevinegen’de fotoğraf molası veriyoruz. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım (Marken-Volendam arası ulaşım tekne ile) + Mestag Müze Girişi + Rehberlik

MARKEN & VOLENDAM TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Mutlaka görmenizi önerdiğimiz bu turumuzda ilk olarak 1955 yılında ana kara ile bağlantısı yapılan Marken adası ile başlıyoruz. Bu şirin adanın içinde yapacağımız yürüyüşün ardından limanda serbest zamanımız oluyor. Sonrasında limandan hareket edecek teknemiz ile Kuzey Denizi'ni geçerek Volendam Kasabası'na varıyoruz. Bu tipik Hollanda Kasabası'nda çok ucuza hediyelik eşyalar alabileceğimiz gibi, kuzey denizinin leziz deniz ürünlerini tatma imkanı bulabiliyoruz. Volendam gezisi sonrası burada bekleyen aracımız ile lezzetli ve meşhur Hollanda Peynirleri'nin nasıl yapıldığını görebilmek, tatlarına bakabilmek vede alışveriş için Volendam'dan hareket ediyoruz. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım (araç ve tekne ile) + Rehberlik

GRAND HOLLAND TURU 75 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda, Euromas kulesi,Eski Liman bölgesi,Holland America binası,Erasmus köprüsü,William köprüsü ve Kübik evler göreceğimiz yerler arasında olacak. Rotterdam sonrası Hollanda’nın en eski şehirlerinden olan seramik ve çömlekleri ile ünlü Delft şehrine geçiyoruz. Bu şehirde vereceğimiz serbest zaman ardından ülkenin gizli başkenti olan Lahey (Den Hague) şehrinde; Parlemento binası, Kraliçenin sarayı ve Lahey adalet divanını görüp, ünlü Mestag müzesini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda kuzey denizi kıyısında bulunan Schevinegen’de fotoğraf molası veriyoruz. 
 

Önemli Not:Trafik ve zaman durumuna göre Rotterdam veya Delft programdan çıkartılabilir.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Mestag Müze Girişi + Rehberlik

OTELLER 

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

GRESHAM BELSON HOTEL - BRÜKSEL

IBIS AIRPORT HOTEL - LÜKSEMBOURG

IBIS SCHIPHOL AIRPORT HOTEL - AMSTERDAM

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul- Amsterdam -  İstanbul gidiş - dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Brüksel'de 1 gece, Lüksemburg'da 1 gece ve Amsterdam'da 2 gece olmak üzere 3*/ 4* otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı (4 continental kahvaltı) konaklama

·         Alan - Otel - Alan transferleri  ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

·         Brüksel, Lüksemburg, Köln ve Amsterdam’da panoramik şehir turları

·         Profesyonel Prontotour rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı ve güvenlik vergileri     

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         KDV dahildir.
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Vize ücreti,servis bedeli  120 EURO  (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Müze ve ören yerleri girişleri

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Paris otellerinin odaları Türkiye otel odaları standartına göre daha küçüktür.
** Otellerimiz merkeze olup 30 Km'e ye kadar mesafede olabilir. Bazı tarihlerde havalimanı bölgesi otelleri kullanılır.
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısındada geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 3 ayrı yatak verilmemektedir. Trp odalar, ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır.
**Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir,

continental kahvaltı temel olarak çay yada kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.

**Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde grup ile havalimanı-otl-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,

Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda otellerimiz merkeze uzak olarak kullanılacaktır.


ŞEHİRLER ARASI MESAFELER :
AMSTERDAM - BRÜKSEL : 210 KM
BRÜKSEL - PARİS : 290 KM
PARİS - LÜKSEMBURG : 360 KM
LÜKSEMBURG - KÖLN : 210 KM
KÖLN - AMSTERDAM : 260 KM

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com