İTALYA VERA (İZMİR ÇIKIŞLI) Fiyat: 549 €'dan itibaren

İtalya İtalya Vera Sun Express Havayolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN - İZMİR- ROMA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour yetkilileriyle saat 04:00 da buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport  işlemlerini takiben Sun Express Havayollarının XQ874 numaralı  tarifeli seferi ile saat 06:05' te Roma’ya hareket. Roma’ya varışımızın ardından yapılacak panoramik Roma şehir turumuzda; Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatikan Cumhuriyeti'nin kült merkezi St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer , odaların alınmasından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için yemekli Roma gece turu düzenlenecektir.Geceleme otelimizde.

2.GÜN - ROMA (NAPOLİ-POMPEİ)

Sabah kahvaltı sonrası serbest saatler.Arzu edenler ile tam gün ekstra; tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu. Geceleme otelimizde.

3.GÜN - ROMA (CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU)

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest saatler. Arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’inde ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı sayfiye yerlerinin ve zenginlerin malikanelerinin görülmesi. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ROMA - ORVIETO-FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası Floransa'ya transfer. Yol üzerinde Orvieto turumuz yapılacaktır. Bu turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Hanibal, Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri ve 12.yy mimari şaheseri Duomo’yu geziyoruz. Tur bitiminde Floransa’ya hareket. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest saatler. Akşamüzeri Montecatini'deki otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.GÜN - FLORANSA (SAN GIMIGNANO-SIENA- PISA)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı. Arzu edenlerle ekstra Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden olan San Gimignano, Siena ve Pisa´nın görülmesi. Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6. GÜN - FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması.Rehberimizin belirleyeceği saatte Venedik’e hareket (254 km). Varışımıza istinaden Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  Gondol gezisine katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer , odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

7.GÜN - VENEDİK (SLOVENYA)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Bled Gölü ve Ljublijana ( Slovenya ) turu yapılacaktır.Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardından tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz. Akşam konaklama otelimizde

8.GÜN VENEDİK-MİLANO - İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması;rehberimizin belirleyeceği saatte Milano'ya transfer ve varış sonrası panoramik Milano şehir turu. Bu turumuzda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Como Gölü turu yapılacaktır. Tur bitimi Milano Havalimanı’na transfer. Bilet ,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Sun Express  Havayollarının XQ871 numaralı tarifeli seferi ile 18:40'da İzmir'e hareket.. 22:25'te varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

NAPOLİ & POMPEİ TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

SLOVENYA TURU (BLED GOLU-LJUBLJANA) 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardindan tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.
 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği ( Müzik Eşliğinde) + Rehberlik

Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk,dana ve kuzu eti , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek ve ya 1/2 litre şarap

COMO GÖLÜ TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 20 EUR)

İtalya'nın kuzeyinde bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde gezerken, bir yandan gölün kıyısında ünlü isimlerin malikanelerini görüyoruz.. (Tekne turu dahildir)

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Como'da tekne turu

OTELLER 

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

Hotel Montebello Vb. / Floransa Montecatini

Hotel Omnia Vb. San Dona Venedik

Hotel Scheppers Vb. Roma

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile İzmir - Roma / Milano - İzmir arası gidiş geliş ekonomi sınıf uçak bileti

·         Roma'da 3 gece 3* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Floransa'da Montecatini Bölgesinde  2 gece 3* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Venedik'de San Dona Di Piavae Bölgesinde 2 gece 4* Park Hotel de continental kahvaltı dahil konaklama

·         Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Yarım günlük panoramik Roma ,Floransa ,Venedik, Orvieto ve Milano şehir turları

·         Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

·         Venedik’te vaporetto ücreti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         Konaklama vergileri

·         Fiyatlarımıza KDV dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Ekstra turlar

·         Ören yerleri giriş ücretleri

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Kişisel harcamalar

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir. Continental Kahvaltı krosan, bal, reçel, yağ, çay ve kahveden oluşmaktadır.
** Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

·         Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com