İTALYA VERA TURU Fiyat: 599 €'dan itibaren

İtalya Vera Türk Hava Yolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN - İSTANBUL - BERGAMO - VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında saat 09:00'da buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC705 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:15'te Bergamo'ya hareket. Saat 13:15'te Bergamo'ya varışımızın ardından bizi otobüsümüzle Venedik'e hareket ediyoruz.Gondollar şehri Venedik'e varışımızın sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz.San Marco Katedrali ve Meydanı,Dükler Sarayı , Canale Grande , İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Gondol turuna katılabilirler.Tur bitimi otelimize transfer , odalara yerleşme ve serbest zaman.Geceleme otelimizde. .

2.GÜN - VENEDİK ( SLOVENYA )

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Slovenya turu düzenlenecektir.Bu turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü olacak ; daha sonra eski Yugoslavya'nın gözde şehirlerinden biri ve günümüzde Slovenya'nın başketin olan Ljubljana turu ile devam edecek.Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış olan modern ve canlı bir şehir görme fırsatı bulacaksınız.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN - VENEDİK - FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası Floransa'ya hareket. Varışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa da panoramik şehir turuna başlıyoruz. Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesigörülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer , odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN -FLORANSA (SIENA-PISA-SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden Siena,Pisa ve San Gimignano  turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5.GÜN - FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Roma’ya hareket;varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Roma şehir turunda Colesseo, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia , Vittorio Emmanuella Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatican Cumhuriyeti, St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer,odalara yerleşme ve serbest zaman.Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak yemekli Roma gece turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

6.GÜN - ROMA (NAPOLİ & POMPEİ)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Napoli ve Pompei turu düzenlenecektir.  Tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompeituru.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

7.GÜN - ROMA (CASTELLI ROMANI VE DAĞ KÖYLERİ )

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Castelli Romani Outlet ve Dağ Köyleri turu düzenlenecektir.Roma'nın dışında ki İtalya'nın en büyük Outlet'in de ucuz alışveriş yapma fırsatı ve Roma yakınlarında ki bir göl kenarında dağ köyü olan Nemi köyünü görme imkanı bulacaksınız.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

8.GÜN - ROMA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman ve odaların boşaltılması.Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanına transfer. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC534 sayılı tarifeli seferi ile saat 19:20'de  İstanbul'a hareket.Saat 22:5'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

SLOVENYA TURU (BLED GOLU-LJUBLJANA) 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardindan tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

NAPOLİ & POMPEİ TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği ( Müzik Eşliğinde) + Rehberlik
Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk,dana ve kuzu eti , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek ve ya 1/2 litre şarap

CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından Roma yakınlarında ki bir göl kıyısında olan ve İtalyan zenginlerinin de evlerinin bulunduğu Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz.
 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir.

OTELLER 

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

Hotel AlexVb. / Floransa

Hotel Giotto Vb. / Roma

Park Hotel Vb. / Venedik

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Bergamo  / Roma - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası gidiş geliş ekonomi sınıf uçak bileti

·         Venedik'de San Dona,Treviso veya Padova bölgesinde 2 gece 4* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Floransa’da 2 gece yarı merkezi 3* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Roma'da 3  gece yarı merkezi 3* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Yarım günlük panoramik  Venedik,Floransa ve Roma şehir turları

·         Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

·         Venedik’te vaporetto ücreti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         Konaklama vergileri

·         Fiyatlarımıza K.D.V dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 YTL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili 

·         bankalara yatırmanız gerekmektedir.)

·         Ekstra turlar

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com