PORTEKİZ-ENDÜLÜS TURU Fiyat: 699 €'dan itibaren

İspanya-Portekiz Endülüs Türk Hava Yolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL –MALAGA-GRANADA (SAGRAMONTI)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde buluşma . Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK 1305 seferi ile 09:40'ta Malaga'ya uçuş. Yerel saat ile 13:10'da İnişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümü ile Granada'ya hareket ve varışımızın ardından panoramik şehir turu Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Granvia,Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır.Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ileekstra Sagramonte çingene mahallesi turuna katılıyoruz. Dunya kultur mirasi listesinde olan eski cingene mahallesi sagramontede dogal magaralarda bir icki eslignde dogal cingene showunu izliyoruz ve show sonrası yine dunya kultur mirasi listesinde olan eski musluman mahallesi ALBAYZIN'de gezintimizi gerçekleştirip. Otelimize hareket. Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.

2.GÜN GRANADA (ELHAMBRA)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman arzu eden misafirlerimiz ile  ekstra olarak Elhamra Sarayı turunu yapıyoruz (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde

3.GÜN GRANADA-CORDOBA-SEVİLLA (CORDOBA CAMII) (FLAMENCO)

Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Cordoba’ya hareket.Cordoba ‘ya varışta yapılacak olan panaromik şehir tanıtım gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan görülecektir.) Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cordoba Camiturumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Sevilla'ya hareket, panoramik Sevilla şehir gezisinde; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşaa edilmeye başlanan katedral (dışarıdan), Arap ,Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar(dışarıdan görülecektir.), Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra “Flamenco Gecesi” içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.Geceleme otelimizde

4.GÜN SEVİLLA (ALCAZAR&KATEDRAL) (RONDA)

Sabah kahvaltısının ardından,serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral'i  veya Ronda  turuna katılıyoruz. Tur bitimi  serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SEVİLLA-LİSBON

Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Lizbon!a hareket,varışımızın ardından panoramik Lizbon şehir turumuzda ; Rossio Av,St.Georges Şatosu’nun Bulunduğu Şehrin Tarihi Bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi, Alfama görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest saatler. Geceleme otelimizde.

6. GÜN LIZBON (SINTRA&CABO DE ROCA&ESTORIL)

Kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek “Sintra turu”na katılabilirler. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’igöreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

7.GÜN LİSBON-FATIMA-PORTO-SANTIOGO COMPOSTELA

Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltma ve Yaklaşık 3 saatlik otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Fatima Şehri” ziyareti sonrası Porto'ya hareket ve Porto Şehir turumuzda; Bento İstayonu,Sao Francisco Kilisesi,Borsa Sarayı,Porto Katedrali , Tarihi şarap mahzenleri , Liberdade Meydanı , Batalha Meydanı , şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi ,Tore dos Clerigos Kulesi , şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina , Don Luis 1. Köprüsü , Arrabida Köprüsü , şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Santiago Compestela'da bulunan otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

8.GÜN SANTIAGO COMPOSTELA–İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması Santiago Compestela  panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz Katedral, beleiye binası  görülecek yerler arasındadır, tur sonrasında havalimanına transfer,bilet ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1316 seferi ile 14:55'te İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 21:55'da Istanbul’a varış ve gezimizin sonu. Istanbul’a Hoşgeldiniz !

EKSTRA TURLAR

AL HAMBRA SARAYI 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir.


Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray giriş bileti + Kulaklık + Rehberlik

CORDOBA 20 EURO ( 02-12 YAŞ 15 EURO )

CORDOBA CAMİİ :Yapımına 785 yılında başlanan ve 987de tamamlanan, İslam sanatının Endülüs  bölgesindeki en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii, İspanyanın Cordoba kentinde bulunmaktadır. Kentin en önemli simgelerinden biri olan cami ilk olarak 785 yılında Emir Abdurrahman tarafından yaptırılmaya başlandı. Toplam 23 bin metrekarelik alanda yer alan ve avlusunda portakal ağaçları olan, 1000 sütunlu , 30.000 kişilik  camiye, kentin Hıristiyanların kontrolüne geçmesinden sonra aslı bozulmadan çeşitli ilaveler yapılmış ve o zamandan sonra katedral olarak  kullanılmaya başlanmıştır.
Dahil olan servisler: Camii Girişi + Rehberlik 

FADO GECESI 50 EURO ( 02-12 YAŞ

 Portekiz folklör ve müziği eşliğinde düzenlenen içkili gecede Porto şaraplarının tadına varacağınız eşsiz bir gece geçireceksiniz. (Show+ 1 içki dahildir.)

Dahil olan servisler: Ulaşım + Show girişi + Bir içki + Rehberlik

SINTRA –CASCAIS –ESTORIL –CAPO DE ROCA TURU 50 EURO ( 02-12 YAS COCUK 25 EURO )

Falezler ve küçük altın kumlu plajlarla çevrili yollardan ilerleyerek, Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezeceğimiz bu turumuzda sarayın Arap stilinde neredeyse bir çini müzesini andıran ilginç mimarisini yakınkan görme imkanınız olacak . Bu turumuzdan sonra şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır . Avrupa kıtasının en batı noktasına gidilip, sertifika ile bu eşsiz günü doyasıya yaşabilirsiniz .
Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray girişi + Rehberlik

SACRAMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ 30 EURO ( 02-12 YAŞ 20 EURO )

Dünya kültür mirasi listesinde olan eski cingene mahallesi Sacramonte'de doğal mağaralarda  çingene showunu içeceklerimizi yudumlayarak izliyoruz ve show sonrası yine dunya kultur mirasi listesinde olan eski musluman mahallesi Albayzın'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz
Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın!..
 

Dahil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik 
 

ALCAZAR , KATEDRAL 40 EURO ( 02-12 YAŞ 20 EURO )

Güzel bahçeleri nedeni ile Jardines de Alcazar( Alcazar Bahçeleri) da denir. Yapımına 1181 yılında başlanan saray Endülüs Emevileri’ nden kalmış, Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biridir. Vatikan ve Londra’daki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali olsan Sevilla Katedrali’ni gezme, tanıma imkanı bulacaksınız.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Girişi+  Katedral Girişi + Rehberlik

FLAMENCO SHOW-ENDÜLÜS 50 EURO ( 02-12 YAŞ 25 EURO )

İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan iki gelenekten biri Boğa Güreşleri diğeri ise Flamenco Halk oyunlarıdır. Biz bu gezimizde Sevilla’da bu oyunların sergilendiği en güzel lokallerinden birinde size bu fırsatı sağlayacağız. Renk cümbüşünün ritmik hareketlere dönüştüğü dansları izlerken, geleneksel İspanyol içkisi olan Sangria şarabını yudumlama keyfini yaşayacaksınız. Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın!..
Dahil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik

RONDA 50 EURO ( 02-12 YAŞ 25 EURO )

İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı ve en eski Arenası ile ünlü tipik bir dağ kasabası olan Ronda'yı göreceğiz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Arena girişi + Rehberlik

OTELLER 

GRANADA ANDALUCIA CENTER

HESPERIA SEVILLA

LISBON ALTIS PARK

SANTIAGO DE COMPOSTELA - CONGRESO

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-  Malaga/Santiago Compestela -İstanbul arası uçak bileti

·         Malaga-Granada- Cordoba-Sevilla-Lisbon-Fatima-Porto-Santiago de Compostela arası otobüs yolculuğu

·         Granada'da 2 gece , Sevilla'da 2 gece, Lisbon'da 2 gece, Santiago Compostela' da 1 gece toplam 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama

·         Panoramik Granada, Cordoba, Sevilla, Lisbon, Fatima, Porto ve Santiago Compostela panoramik şehir gezileri

·         Havalimanı ve güvenlik vergileri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         KDV dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Vize ücreti ve servis bedeli  120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstralari

·         Müze girişleri 

·         Ekstra tur ücretleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup Amerikan kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir. 

** Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com