İTALYA HARİKASI Fiyat: 799 €'dan itibaren

İtalya Harikası Türk Hava Yolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR yetkilileriyle saat 06.00'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 08.15de Roma’ya hareket. Saat 10.00'da iniş ve bizleri bekleyen aracımız ile Roma şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında, Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatican Cumhuriyeti'nin kültür merkezi St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN ROMA (NAPOLİ-POMPEİ)

Sabah kahvaltı sonrası serbest saatler. Arzu edenler ile tam gün ekstra tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu. Akşam konaklama otelimizde.

3.GÜN ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket (279 km). Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turundaDuomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest saatler. Akşamüzeri otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.GÜN FLORANSA (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı. Arzu edenlerle ekstra Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden San Gimignano, Siena ve Pisa´nın görülmesi. Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket (254 km). Varışımıza istinaden Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turundaSan Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Gondol gezisine katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.GÜN VENEDİK (SLOVENYA)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler misafirlerimizle ekstra olarak Slovenya gezisi. Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardından tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz. Akşam konaklama otelimizde

7.GÜN VENEDİK - (VERONA) - MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından Milano'ya hareket ediyoruz (270 km). Yol üzerinde tüm grubun katılımıyla ile ekstra olarak yapılacak olan Romeo ve Juliet’in evi olarak bilinen Verona gezisi Tur sonrası Milanoya varış ve panoramik Milano şehir turu. Bu turumuzda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Akşam konaklama otelimizde.

8.GÜN MİLANO - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası saat 10.00'da odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanComo & Lugano gölü turuna katılabilirler. Tur sonrası Milano havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 18.40'ta  İstanbul'a dönüş. Yerel saat ile 22.25'te varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

SLOVENYA TURU (BLED GOLU-LJUBLJANA) 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardindan tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

VERONA TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Floransa gibi İtalya’nın tipik en güzel İtalyan şehirlerinden Romeo ve Juliet’in yaşamış olduğu romantik kent Verona gezisi. İtalya’nın en büyük ikinci arenası ve Sinyorlar Meydanı’nın görülmesi. 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

COMO & LUGANO GÖLÜ 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

İtalya'nın kuzeyinde bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde gezerken, bir yandan gölün kıyısında ünlü isimlerin malikanelerini görüyoruz.. Ardından İsviçre’ye geçerek Lugano Gölü’ne gidiyoruz. Burada muhteşem manzaranın keyfini çıkarıyor; saat ve çikolata satan dükkânlardan alışveriş yapma fırsatı buluyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Como'da tekne turu

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği ( Müzik Eşliğinde) + Rehberlik
Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk,dana ve kuzu eti , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek ve ya 1/2 litre şarap

NAPOLİ & POMPEİ TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir.

OTELLER 

Hotel Daniela Vb. Roma

Hotel Martelli Vb. Floransa

Hotel Serena Vb. Milano

Quid Hotel Vb. Mestre / Venedik

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul  / Roma gidiş, Milano / İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·         Roma'da merkezi 3* merkezi otelde 2 gece Continental kahvaltı dahil konaklama

·         Floransa'da merkezi 3* merkezi otelde 2 gece Continental kahvaltı dahil konaklama

·         Venedik 4* (Mestre bölgesinde) Quid vb. otelde 2 gece Continental kahvaltı dahil konaklama

·         Milano'da merkezi 3* merkezi otelde 1 gece Continental kahvaltı dahil konaklama

·         Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Yarım günlük panoramik Roma , Floransa , Venedik ve Milano şehir turu

·         Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         KDV dahildir.

·         Havaalanı ve güvenlik vergileri, Havalimanı yer hizmetleri

·         Venedik’te vaporetto ücreti   

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         Konaklama vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Ekstra turlar

·         Ören yerleri giriş ücretleri

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup, standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.
** Grup kahvaltı icerigi munferit kahvaltı iceriginden farkli olabilir

·         Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com