BÜYÜK BRİTANYA TURU Fiyat: 949 €'dan itibaren

İngiltere Büyük Britanya Türk Hava Yolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - LONDRA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 05:30'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1981 numaralı tarifeli seferi ile saat 07:00'da Londra Gatwick Havalimanı'na hareket. Yerel saate göre 09:05'da varışımızı takiben Londra panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, London Dungeon, Big Ben, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN LONDRA (LONDON EYE & LONDON DUNGEONS & MADAM TUSSAUD - ROYAL BANQUET & SHWO)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan London Eye & London Dungeons & Madam Tussaud Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Londra Zindanları'nda korku tüneli görme ve son olarak da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussaud Müzesi'ni gezme fırsatı bulacaksınız.  Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olana Royal Banquet & Show Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN LONDRA (OXFORD & BICHESTER OUTLET)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Oxford - Bichester Outlet Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.GÜN LONDRA - CAMBRIDGE - MANCHESTER

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Manchester'a hareket. Yol üzerinde Cambridge'e uğrayıp, bu ünlü İngiliz şehrinde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Manchester'a hareket ve varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında, Manchester United Futbol Stadyumu, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN MANCHESTER - BOWNESS WINDERMERE - EDINBURGH (İSKOÇ GECESİ)

Sabah kahvaltı sonrası Edinburgh'a hareket. Yol üzerinde Lake District Bölgesi'nde bulunan şirin Bowness Windermere kasabasına uğruyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında Edinburgh'a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoromik ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu'na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu  müsaitliğe göre yapılmaktadır.) Geceleme otelimizde.

6.GÜN EDINBURGH (LOCH NESS HIGHLAND TURU)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Loch Ness & Highland Turu'nakatılabilirler. Nessie Canavarı Efsanesi ile ünlenmiş, İskoçya'nın güzel gölleri arasında yer alan Loch Ness Gölü'nde tekne turumuzu gerçekleştirdikten sonra, İskoçya'nın muhteşem manzaralı  Highland bölgesinden geçerek turumuzu bitiriyoruz. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN EDINBURGH (GLASGOW - WHISKY TADIM TURU)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük Glasgow Turu'nakatılabilirler. Turumuz esnasında  panoramik olarak Clyde Arc Köprüsü, takma adi "Armadillo" olan Clyde Kapali Salonu, Modern Sanat Galerisi, Buchanan Caddesi'ni ve Tolbooth Saat Kulesi'ni gördükten sonra, Büyük Katedral ve Necropolis'i geziyoruz. turun devamında George Meydanı'nda serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz yine ekstra olarak düzenlenecek İskoç Whisky Tadım Turu'nakatılabilirler. Geceleme otelimizde.

8.GÜN EDINBURGH - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı'na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1346 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:05'de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:25'de İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.

EKSTRA TURLAR

LONDON EYE & LONDON DUNGEONS & MADAME TUSSAUD TURU 110 GBP

Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Londra Zindanları'nda korku tüneli görme ve son olarak da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussauds Müzesi'ni gezme fırsatı bulacaksınız. 

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım(metro ile) + Giriş Biletleri + Rehberlik

OXFORD & BICHESTER OUTLET TURU 80 GBP

Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford şehrine gidip, Ortaçağdan kalma binalar arasında gezerek, Trinity College Binası, Sheldonian Theater, Bodleian Kütüphanesi, Redcliff Camara ve Oxford'un en eski pub’ı The Bear görme imkanı bulunacaktır.

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

ROYAL BANQUET & SHOW 65 GBP

Kral Henry sizi akşam yemeğine davet ediyor... 4 çeşit yemek (çorba, soğuk ara atıştırmalık, ana yemek ve tatlı) ve yetişkinler için sınırsız bira ve şarap veya alkolsüz içecek olarak da kola ile birlikte; şarkı, dans ve akrobatik gösteriler eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yeme imkanı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz yönlendirmesiyle kostüm de kiralayabilirler. 


Dahil Olan Hizmetler: 4 Çeşitten oluşan akşam yemeği + Sınırsız bira & şarap & kola + Rehberlik

İSKOÇ GECESİ TURU 80 GBP

Geleneksel İskoç müziği ve dansları eşliğinde akşam yemeği (limitli içki dahil) alıp, keyifli zaman geçiyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Akşam yemeği + Limitli İçki

LOCH NESS & HIGHLAND TURU 85 GBP

Glencoe ve devamında Fort Augustus üzerinden Nessie Canavarı Efsanesi ile ünlenmiş, İskoçya'nın güzel gölleri arasında yer alan Loch Ness Gölü'ne vardıktan sonra, burada muhteşem göl manzarası eşliğinde tekne turu gerçekleştiriyoruz. Dönüş yolunda Pitlochry kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
 
Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Tekne Girişi

GLASGOW TURU 55 GBP

İskoçya’nın muhteşem manzaralı yollarından geçerek, galerileri, müzeleri ve dükkanları ile ünlü, Britanya’nın en geniş İskoç mirasına sahip Glasgow’da gerçekleşecek yarım günlük turumuzda, Clyde Arc Köprüsü, George Meydanı, Buchanan Caddesi, Büyük Katedral ve Necropolis ve Tolbooth Saat Kulesi göme imkanı buluyoruz. 
Önemli Not: Katedral açılış saatleri pazar günleri ve özel tören olan günlerde değişmektedir. Açılış saatindeki değişiklikler program akışını etkilediği takdirde, rehber tarafından programdan çıkartılabilir.  

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

WHISKY TADIM TURU 70 GBP

İskoçya'nın Whiskyleri hakkında bilgi edineceğimiz  yarım günlük turumuzda ve ünlü whiskylerin tadına bakma imkanını bulacağız. 

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş Bedeli

OTELLER

HOLIDAY INN EDINBURGH CORSTORPHINE HOTEL - EDINBURGH

HOLIDAY INN EXPRESS MEN ARENA - MANCHESTER

IBIS EARLS COURT HOTEL - LONDRA

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Londra (Gatwick Havalimanı) gidiş, Edinburgh - İstanbul dönüş parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti

·         Londra'da 3 gece, Manchester 1 gece ve Edinburgh 3 gece olmak üzere 3* - 4* otellerde toplamda 7 gece 8 gün oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama

·         Alan-Otel-Alan transferleri ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

·         Panoramik Londra, Manchester ve Edinburgh şehir turları

·         Yol üzeri Bowness Windermere ve Cambridge gezileri

·         Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı ve Güvenlik vergileri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         KDV dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İngiltere vize ücreti servis bedeli 160 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·         Müze ve ören yerleri girişleri

·         Ekstra turlar

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**İngiltere'deki otel odaları Türkiye'de bulunan otel odaları standartlarına göre daha küçüktür.
**İngiltere'de elektrik prizleri farklıdır.
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

Sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısındada geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Zaman zaman triple odalarda 2 tane büyük yatak verilebilir.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır.
**Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir,

continental kahvaltı temel olarak çay yada kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.

**Britanya bölgesine et ve süt ürünlerinin girmesi yasaktır. Bu sebeple, bu turlara katılacak misafirlerin yanlarında özellikle et ve süt ürünleri bulundurmamaları ricadır. Bulundurulması durumunda sorumluluk kendilerine ait olacaktır.

**Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde grup ile havalimanı-otl-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,

Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda otellerimiz merkeze uzak olarak kullanılacaktır.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com