İstanbul Turu Fiyat: 125 $'dan itibaren

2 gün 3 gece

Bir taraftan Asya, bir taraftan da Avrupa'ya kucak açan şiirlerin kenti İstanbul, gelenin aşık olup gittiği yaşayanın ise vazgeçemediği bir kent.Her kültürden, dinden insanla karşılaşabileceğiniz, bu yeditepeli müze şehir her köşesinde yeni sürprizlerle sizi bekliyor..
 
Tarihi Yarımada
Kentin tarihsel zenginliklerinin büyük kısmının yer aldığı tarihi yarımada birçok uygarlığa tanıklık etmiş geçmişiyle oldukça zengin tarihi eserlere sahip. Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Fatih, İstanbul Üniversitesi, Surlar, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sirkeci ve Süleymaniye'nin yer aldığı bölge turistlerin en uğrak yerlerinden biri.
 
Boğaziçi
Asya ve Avrupa'nın kesişme noktası olan Boğaz'ın her bir noktası başka bir güzellik barındırıyor. Sahil boyunca sıralanmış müzeler, tarihi binalar, yalılar, Kız Kulesi ve onlara eşlik eden masmavi deniz İstanbul'un vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
 
Beyoğlu ve Taksim
100 yıl öncesinden kalma mimarisi, tramvayı, Avrupa'nın ikinci eski metrosu olan tüneli, Galatasaray Lisesi, otantik restoranları, Balık Pazarı, Çiçek Pasajı, Asmalımescit, İstiklal Caddesi boyunca yer alan sinemaları, tiyatroları, kafeleri, lokanta ve eğlence yerleriyle Taksim İstanbul'un en gözde gezi bölgesi olma özelliğine sahip.
 
Müzeler
Arkeoloji Müzesi, Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı, Atatürk Müzesi, Ayasofya Müzesi, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, Denizcilik Müzesi, Divan Edebiyatı Müzesi (Galata Mevlevihanesi), Güzel Sanatlar Müzesi, Havacılık Müzesi, Kariye Müzesi, Rumelihisarı Müzesi, Anadoluhisarı Müzesi, Rahmi Koç Endüstri Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Tekel Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Türk Halıları Müzesi, Türk - İslâm Eserleri Müzesi, Türbeler Müzesi, Yıldız Sarayı Müzesi, Yerebatan Sarnıcı.
 
Saraylar
Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı.
 
Camiler
Arap Camii, Küçük Ayasofya Camii (Sergios-Bakhos Kilisesi), Bodrum Camii (Myraleion Kilisesi), Kalenderhane Camii, Fenari İsa Camii (Konstantin Lips Manastırı) Vefa Kilise Camii (Hagios Theodoros Kilisesi), Koca Mustafa Paşa Camii (Haghios Andreas Kilisesi),Gül Camii, Murat Paşa Camii, Molla Aşki Camii, Hırkai Şerif Camii, Zühtü Paşa Camii, Altunizade Camii, Ortaköy Camii, Nusratiye Camii, Beylerbeyi Camii, Ayazma Camii Bebek Camii, Teşvikiye Camii, Valide Sultan Camii, Dolmabahçe Camii (Bezm-i Alem Valide Sultan Camii), Firuz Ağa Camii, Sultanahmet Camii.
 
Medreseler
Rüstem Paşa Medresesi, Koca Sinan Paşa Medresesi, Kuyucu Murat Paşa Medresesi, Hasan Paşa Medresesi.
 
Sinagoglar
Neve Şalom Sinagogu, Yanbolu Sinagogu, İtalyan Sinagogu, Aşkenazi Sinagogu, Zülfaris Sinagogu, Ahrida Sinagogu.
 
Hanlar
Balkapanı Hanı, Burmalı Hanı, Büyük Valide Hanı, Ali Paşa Hanı, Büyük Yeni Hanı, Cebeci Hanı, Çuhacı Hanı, Hasan Paşa Hanı, Kalcılar Hanı, Küçük Yeni Hanı, Saksı Hanı, Serpuş Hanı, Taşhan, Yıldız Hanı.
 
Adalar
Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada, Sedef Adası, Tavşan Adası, Kaşık Adası'ndan oluşan Adalar ilçesi, Marmara'nın kuzeydoğusunda, İstanbul'un Bostancı-Kartal kıyıları açığında yer alıyor.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com