İSKOÇYA-İRLANDA TURU Fiyat: 1099 €'dan itibaren

İlgitere-İrlanda Cumhuriyeti İskoçya & İrlanda Türk Hava Yolları 6 Gece 7 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL- EDINBURGH (İSKOÇ GECESİ)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 06:30'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1343 numaralı tarifeli seferi ile saat 08:25'de Edinburgh'a hareket. Saat 10:50'de varışımızı takiben Edinburgh panoramik şehir turu. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoromik ziyaret edeceğiz. Tur sonrası otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu'na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu  müsaitliğe göre yapılmaktadır.)  Geceleme otelimizde.

2.GÜN EDINBURGH (GLASGOW - İSKOÇ WHISKY TADIM TURU)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük Glasgow Turu'nakatılabilirler. Turumuz esnasında  panoramik olarak Clyde Arc Köprüsü, takma adi "Armadillo" olan Clyde Kapali Salonu, Modern Sanat Galerisi, Buchanan Caddesi'ni ve Tolbooth Saat Kulesi'ni gördükten sonra, Büyük Katedral (katedral bazen pazar günleri kapalı olduğu için rehber tarafından tur günü değiştirilebilir) ve Necropolis'i geziyoruz. turun devamında George Meydanı'nda serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz yine ekstra olarak düzenlenecek İskoç Whisky Tadım Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN EDINBURGH (LOCH NESS & HIGHLAND TURU)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Loch Ness & Highland Turu'nakatılabilirler. Nessie Canavarı Efsanesi ile ünlenmiş, İskoçya'nın güzel gölleri arasında yer alan Loch Ness Gölü'nde tekne turumuzu gerçekleştirdikten sonra, İskoçya'nın muhteşem manzaralı  Highland bölgesinden geçerek turumuzu bitiriyoruz. Tur sonrası otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

4.GÜN EDINBURGH - BELFAST (TITANIC TOUR)

Sabah erken saatte uyandırmanın ardından, Belfast uçuşu için otelden ayrılış ve Edinburgh Havalimanı'na hareket. Otobüsümüzde kahvaltımızı aldıktan sonra Edinburgh Havalimanı'na varış. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel havayolu ile  Belfast'da uçuş ve Belfast'da varış. Varışımıza istinaden panoramik Belfast şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Tur esnasında; Quenns Meydanı ve meydandaki Albert Memorial Saat Kulesi, devamında ünlü Grand Opera House, Quenns Üniversitesi, dünyanın en güzel barlarından bir olan The Crown Liquer Saloon, Murals isimli duvar resimleri ile süslenmiş ve zamanında duvar ile birbirinden ayrılan Shankil (Protestan) Mahallesi ile Falls (Katolik) Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz panoramik tur sonrası ekstra olarak düzenlenecek Titanic Turu’na katılabilirler. Bu turda ünlü Titanic Gemisi'nin 1912'de yapıldığı Harland ve Wolfe tersanelerini geziyoruz. Tur sonrasında otele yerleşme ve geceleme otelimizde.

5.GÜN BELFAST - DUBLIN (GUINNESS STOREHOUSE)

Sabah kahvaltı sonrası Dublin'e hareket. Dublin'e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında, Christ Church Katedrali, Merkez Postanesi, O'Connell Caddesi, Oscar Wilde'nin evinin bulunduğu Merrion Meydanı, Trinity Koleji, Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın evinin bulunduğu Kildare Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve devamında serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafındanyarım günlük ekstra olarak organize edilecek siyah sert bira üretiminde Avrupa'da önemli bir yere sahip Guinness Storehouse Turu'na katılabilirler. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN DUBLIN (OLD JAMESON DISTILLERY)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak rehberimiz tarafından organize edilecek Old Jameson Distillery Turu'na (Whisky Damıtım Evi) katılabilirler. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN DUBLIN - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 09:00'a kadar odaların boşaltılması. Rerehberimiz tarafından belirtilecek saatte Dublin Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları'nın TK1976 numaralı seferi ile saat 11:05'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17:20'de varış ve gezimizin sonu.

EKSTRA TURLAR

İSKOÇ GECESİ TURU 80 GBP

Geleneksel İskoç müziği ve dansları eşliğinde akşam yemeği (limitli içki dahil) alıp, keyifli zaman geçiyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Akşam yemeği + Limitli İçki

GLASGOW TURU 55 GBP

İskoçya’nın muhteşem manzaralı yollarından geçerek, galerileri, müzeleri ve dükkanları ile ünlü, Britanya’nın en geniş İskoç mirasına sahip Glasgow’da gerçekleşecek yarım günlük turumuzda, Clyde Arc Köprüsü, George Meydanı, Buchanan Caddesi, Büyük Katedral ve Necropolis ve Tolbooth Saat Kulesi göme imkanı buluyoruz. 
Önemli Not: Katedral açılış saatleri pazar günleri ve özel tören olan günlerde değişmektedir. Açılış saatindeki değişiklikler program akışını etkilediği takdirde, rehber tarafından programdan çıkartılabilir.  

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

WHISKY TADIM TURU 70 GBP

İskoçya'nın Whiskyleri hakkında bilgi edineceğimiz  yarım günlük turumuzda ve ünlü whiskylerin tadına bakma imkanını bulacağız. 

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş Bedeli

LOCH NESS & HIGHLAND TURU 85 GBP

Glencoe ve devamında Fort Augustus üzerinden Nessie Canavarı Efsanesi ile ünlenmiş, İskoçya'nın güzel gölleri arasında yer alan Loch Ness Gölü'ne vardıktan sonra, burada muhteşem göl manzarası eşliğinde tekne turu gerçekleştiriyoruz. Dönüş yolunda Pitlochry kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
 
Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Tekne Girişi

GUINNESS STOREHOUSE TURU 50 GBP

Kaymak kıvamında yoğun bir köpük içeren ve İrlanda’ya özgü olan "Guiness" siyah bira türü olup, sert siyah bira üretiminde Avrupa’da önemli bir yere sahiptir. 

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

OLD JAMESON DISTILLERY TURU 60 GBP

Satış rekorları kıran ve ünlü İrlanda whiskylerinden olan Old Jameson'ın John Jameson tarafından 1780 yılında Dublin’de kurulan whisky damıtımevini gezip, whiskylerden alma imkanı buluyoruz. 

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Klasik whisky ikramı

OTELLER 

BURLINGTON HOTEL - DUBLIN

HOLIDAY INN BELFAST ORMEAU HOTEL - BELFAST

NOVOTEL EDINBURGH PARK - EDINBURGH

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Edinburgh gidiş, Dublin - İstanbul dönüş parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti

·         Edinburgh - Belfast ara uçuşu

·         Edinburgh'da 3 gece, Belfast'da 1 gece ve Dublin'de 2 gece olmak üzere 3*- 4* otellerde toplamda 6 gece 7 gün oda kahvaltı (5 continental kahvaltı ve 1 lunch box kahvaltı) konaklama

·         Alan / Otel / Alan transferleri ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

·         Panoramik Edinburgh, Belfast ve Dublin şehir turları

·         Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Havalimanı vergileri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         KDV dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İskoçya vize ücreti ve servis bedeli 160 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·         Müze ve ören yerleri girişleri

·         Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**İptal tarihine bakılmaksızın,  yapılan iptallerde ara uçuş bilet bedelinin tamamına cezai işlem uygulanarak  iade edilmeyip kalan tutar üzerinden işlem yapılacaktır.

**İngiltere'deki otel odaları Türkiye'de bulunan otel odaları standartlarına göre daha küçüktür.
**İngiltere'de elektrik prizleri farklıdır.
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

Sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısındada geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Zaman zaman triple odalarda 2 tane büyük yatak verilebilir.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır.
**Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir,

continental kahvaltı temel olarak çay yada kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.

**Britanya bölgesine et ve süt ürünlerinin girmesi yasaktır. Bu sebeple, bu turlara katılacak misafirlerin yanlarında özellikle et ve süt ürünleri bulundurmamaları ricadır. Bulundurulması durumunda sorumluluk kendilerine ait olacaktır.

**Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde grup ile havalimanı-otl-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,

Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda otellerimiz merkeze uzak olarak kullanılacaktır.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com