PROVENCE TURU Fiyat: 1999 €'dan itibaren

Lavanta Mevsiminde Provence ve Rhone Vadisi/Türk Hava Yolları 4 Gece 5 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - MARSİLYA - CANNES

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Prontotour yetkilisi ile saat 09:00'da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından TK1365 sefer sayılı uçuş ile saat 11:25'te Marsilya'ya hareket. Saat 14:35'te varşımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Marsilya şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında , şehre hakim konumda bulunan ve Marsilya'nın simgesi olan Notre Dame de La Garde Bazilikasını ziyaret ediyor ve tepeden muhteşem Marsilya manzarasını seyrediyoruz. Tur bitiminde Güney Fransa'nın en ünlü şehirlerinden Cannes'a hareket ediyoruz. Burada muhteşem Cannes Plajlarını , yat limanını ve Altın Palmiye'nin verildiği " Palais des Festivals" girişinde bir çok film yıldızının poz verdiği kıemızı halıda , hatıra foroğraflarımızı çekiyoruz. Konaklama Cannes'taki otelimizde.

2.GÜN CANNES -ARLES- LES BAUX DE PROVENCE - ST.REMY DE PROVENCE - AVIGNON

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , Arles kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Burada UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Romanesk Katedrali'ni göreceğiz. Gezimizin ardından yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği  Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent , Fransa'nın en güzel kasabalarından biridir.Turumuzun ardından Provence bölgesindeki en önemli kasabalarından biri olan St.Remy De Provence'i ziyaret edeceğiz. Burayı ziyaret etmenin en önemli nedenlerinden biri yaşamının son yıllarını burada geçirmiş olan ünlü ressam Van Gogh'un 21 resminde bu bölgeyi kullanmış olmasıdır. Van Gogh'un bir dönem kalmış olduğu St Paul-de-Mausole Manastırı'nı geziyor ve odasını ziyaret ediyoruz. Eserlerine ilham konusu olan bahçeyide görme imkanına sahip olacağız. Bu kasabada Fransa'nın 85 Ulusal Anıtsal Eseri'nden biri olan ve şehrin hemen girişinde bulunan Roma Glanum Zafer Takı'nı göreceğiz. Turumuzun bitiminde UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Avignon şehrine hareket ediyoruz. Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü görüyoruz. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN AVIGNON - CHATEAUNEUF DU PAPE - GORDES - ROUSSILION - AIX EN PROVENCE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Rhone Vadisi'nin en ünlü üzüm bağlarının bulunduğu Chateauneuf-Du-Pape'ye hareket edeceğiz. Burada şarap mahzenlerini gezecek ve Fransa'nın en ünlü şaraplarını tadma imkanı bulacağız. Gezimizin bitiminde rotamızı doğuya doğru çeviriyoruz. Vaucluse Platosu'nun güney sınırında yer alan ortaçağ kasabası Gordes ilk durağımız olacak. 12. yüzyıldan kalma kaleyide kapsayan şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki durağımız ise Roussillion. Yol üzerinde keşişlerin hala görevde olduğu Senanque Manastırı'na uğrayacağız. Binaların renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussilion 'da 19. yüzyıldan kalma saat kulesinide görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitiminde Aix-en-Provence'ye hareket ediyoruz. Konaklama buradaki otelimizde.

4.GÜN AIX EN PROVENCE - LUBERON - AIX EN PROVENCE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Aix-en-Provence şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sanat ve ışığın kenti olan bu sevimli şehirde Dört Yunus Çeşmesi , Rahipşer Çeşmesi , Albertas ve Cardeurs Meydanları , Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları ile birlikte ünlü ressam Paul Cezanne'nin çalışma odası da görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından Luberon Bölgesi'ne hareket ediyoruz. İlk durağımız Moustiers Sainte-Marie köyü olacak. Burada Notre Dame de Beauvoir Kilisesi'ni de içine alan turumuzu gerçekleştirdikten sonra bir doğa harikası olan Gorges du Verdun Kanyonu'nu göreceğiz.Tur sonrası Aix En Provence'deki otelimize geri dönüyoruz.

5.GÜN AIX EN PROVENCE - MARSİLYA - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve İstanbul uçuşumuz için Marsilya'ya hareket ediyoruz. Türk Havayolları'nın TK1366 sefer sayılı ıuçuşu ile saat 14:35'te İstanbul'a hareket ediyoruz. 18:35 'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER 

MERCURE CITE DES PAPES - AVIGNON

NOVOTEL MONTFLEURY - CANNES

NOVOTEL PONT DE L'ARC - AIX-EN-PROVENCE

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları ile İstanbul / Marsilya / İstanbul  ekonomi sınıf uçak bileti

·         Havaalanı ve güvenlik vergileri , Atatürk Havalimanı yer hizmetleri

·         4 yıldızlı otellerde oda - kahvaltı konaklama

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Program dahilindeki yerel rehberlik hizmetleri

·         Profesyonel Prontotour rehberlik hizmeti

·         Zorunlu seyahat sigortası

·         KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Yutdışı çıkış harcı ( İlgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri ( Programda belirtilmeyen)

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Rehber ve şöför bahşişleri

·         Fazla bagaj ücretleri

·         Fransa Vize Ücreti (120 Euro )

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com