SRİ LANKA Fiyat: 1769 €'dan itibaren

COLOMBO-KANDALAMA-KANDY-BENTOTA Qatar Havayolları 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-DOHA-COLOMBO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında gece saat 03:00'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR242 seferi ile saat 05:45'de Doha'ya hareket. Saat 10:50'de varış ve uçak değiştirme. Qatar Havayolları QR660 seferi ile saat 12:25'de Colombo'ya hareket ve saat 19:40'da Colombo'ya varış. Pasaport işlemleri ve valizlerimizi aldıktan sonra alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN COLOMBO

Sabah kahvaltının ardından panoramik Colombo şehir turu için otelden hareket. Yerel çarşı ve ticaret alanı Pettahmarket, tarihi Wolfendhal Kilisesi, Bandaranaike Memorial International Konferans Salonu, Yeni Meclisi Jayewardenepura, Colombo Müzesi, Independence Meydanı, Budist ve Hindu Tapınakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından gününüz serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN COLOMBO - PINNAWALA (FİL YETİMHANESİ) - KANDALAMA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kandalama'ya hareket. Yaklaşık 4.5 saat sürecek yolculuğumuzda, yol üstündeki, dünyadaki tek fil yetimhanesi olan Pinnawala'ya uğrayacağız. Bu yetimhaneyi gezip, bilgi aldıktan sonra Kandalama'daki otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Fil Safarisi'ne katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN KANDALAMA - SIGIRIYA - DAMBULLA - KANDALAMA

Sabah kahvaltının ardından özel aracımızla Sri Lanka'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sigiriya'ya hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan binlerce yıllık geçmişiyle günümüzde hala ayakta olan ünlü Sigirya Kalesi'ni göreceğiz. Bu tarihi şehrin ardından 5 mağaradan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik Budha Heykelini içinde barındıran ve Kral Walagambahu tarafından yaptırılan, Sri Lanka'nın en etkileyici Dambulla Mağara Tapınağı'nı geziyoruz. Gezimizin ardından Kandalama'daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN KANDALAMA - MATALE - KANDY

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kandy'ye hareket. Yol üstünde Matale'de "Baharat Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Sri Lanka çay ve baharat ülkesi olarak bilinmekte olup, burada değişik baharatlar satın alabileceksiniz. Ardından yaklaşık bir saat yolculukla 1815’e kadar son Sinhalese Krallığı'nın başkenti olan Kandy’e transfer. Varışımızın ardından panoramik olarak yapılacak Kandy şehir turunda; Sanat ve El İşleri, Pazar Alanı, Mücevher Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra, Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Bu tapınak sadece Sri Lanka'lılar için değil, tüm Budist'ler için önem taşımaktadır. Çünkü Budha'nın bir dişi bu tapınakta saklanmaktadır. Ardından otelimize transfer, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN KANDY - BENTOTA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sri Lanka'nın güney kıyıları, denizi ile ünlü Bentota'ya hareket. Yol üstünde Peradeniya Botanik Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Buradaki farklı türden ağaç ve bitkileri görecek ve bilgi alacağız. Ardından Bentota'ya varış ve otelimize transfer, odalara yerleşme. Gününüz serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN BENTOTA

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.GÜN BENTOTA - COLOMBO - DOHA - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde odaların boşaltılması ve Colombo Havalimanı'na hareket. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR659 seferi ile saat 08:55'de Doha'ya hareket. Varış ve uçak değiştirme. Qatar Havayolları QR237 seferi ile saat 13:00'da İstanbul'a hareket ve saat 16:50'de İstanbul'a varış.

OTELLER 

BENTOTA - CENTARA SEA SAND HOTEL VB

COLOMBO - OZO COLOMBO HOTEL VB.

HERTIANCE KANDALAMA

KANDY - EARL'S REGENCY VB

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Qatar Havayolları ile  İstanbul-Doha-Colombo gidiş, Colombo-Doha-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı yer hizmetleri

·         Belirtilen vb. otellerde, Colombo'da 2 gece, Kandalama'da 2 Gece, Kandy'de 1 Gece, Bentota'da 2 Gece, yarım pansiyon konaklama

·         Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

·         Profesyonel Prontotour rehberlik hizmeti

·         Lokal rehberlik hizmeti

·         Zorunlu seyahat sigortası

·         KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve içecekler

·         Programda ekstra olarak belirtilen geziler

·         Yurt dışı çıkış harcı 15 TL (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

·         Fazla bagaj ücretleri

·         Vize (Kapı vizesi alınır. 30 USD karşılığında kapıda vize alınmaktadır. Ödeme havalimanında direk vize deskine yapılır. Yanınızda 2 adet resim götürmeniz gerekmektedir.)

·         Kişisel harcamalar, otel ve minibar harcamaları

·         Pinnawala Fil Yetimhanesi'ne video kamera izni (ücrete tabidir. Direk orada ödenir.)

·         Tooth Relic Tapınağı'na camera ve fotoğraf makinesi izni (Ücrete tabidir ve direk Tapınak'da ödenir.)

·         Vize (T.C pasaportu vizeden muaftır.)

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.


TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR : 


** Bazı programlarımız bir kaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Farklı otel kategorileri olan programlarımızın rehberi ve transfer aracı aynıdır, otelleri farklı olmaktadır.
** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır. 
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com