BAŞTAN BAŞA KANADA TURU Fiyat: 2199 €'dan itibaren

Baştan Başa Kanada 8 gece Türk Hava Yolları 10 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - MONTREAL

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 11:00’de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 17 nolu seferi ile saat 14:10’da Kanada'nın ikinci büyük kenti Montreal'e doğru hareket edeceğiz. Saat 17:30'da varışa takiben otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği için rehberiniz sizlere öneride bulunacak. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MONTREAL

Sabah kahvaltıdan sonra bu kıtada Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca birlikte kullanıldığı ender yörelerden biri olan Montreal'i geziyoruz. Şehre ismini veren 233 m yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri'nin eşsiz manzaralarını seyredeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, 17.yy'a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal'in keşfi. Tur sonrası alışveriş ve keşif için serbest vakit. Akşama doğru, ışıklandırmaları ile Batı, Çin ve Japon tarzı büyülü bahçelerden oluşan Montreal Botanik Bahçesini gezebilirsiniz. Akşam yemeği için serbest. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MONTREAL - QUEBEC

Sabah kahvaltıdan sonra Montreal'de serbest zamanımız olacak. Yaklaşık 30km uzunluğunda yeraltı bağlantılarından oluşan yeraltı kentini keşfedebilir yada şehrin en önemli ticaret merkezi Sainte - Catherine'de alışveriş yapabilirsiniz. Öğle saatlerinde seyahatin en kuzey noktası olan Quebec kentine doğru hareket. Yol üzerinde genel istek olursa Montreal'e yaklaşık 1,5 saat mesafede bulunan Bizon Çiftliğinde ekstra olacak bir tur yapabiliriz. Kaçırılmaması gereken bu turda Amerika'nın en görkemli hayvanlarından olan bizonların yetiştirildiği çiftlikte, özel bir araçla bizonları yakından izleme ve fotoğraflarını çekme imkanı bulacaksınız. Daha sonra Bizon ürünleri ile hazırlanmış öğle yemeğinden sonra Quebec'e hareket. Varışa müteakip otelimize geçiş ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN QUEBEC

Sabah kahvaltıdan sonra Quebec şehir turunu yapacağız. Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal meydanı görülecek yerler arasında. Öğleden sonra serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeği Kuzey Quebec Turuna katılabilirler. Bu turumuzda yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalılar’ın yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesine hareket. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikasını ziyaret edeceğiz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans adasından geçerek, Niagara şelalesinden 30 m daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84m) gezisi ve geri dönüş. Geceleme otelde.

5.GÜN QUEBEC - OTTAWA

Kahvaltının ardından Ontario eyâletinin güney-doğusunda bulunan Kanada’nın başkenti Ottawa’ya doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde, yer yer "Chemin du Roy” yani kral yolunu takip edeceğiz. Neuville, Cap-Santé ve Deschambault gibi güzel kasabalardan geçen Kanada’nın bu en eski yolu, Montreal ve Quebec arasındaki ticareti güçlendirmek amacıyla XVIII. Yüzyılın başında inşa edilmiştir. Varışa müteakip iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada başkentinde panoramik tur yapacağız. Kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik üslupda inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisinin ve Başbakanının rezidansları ile bazı Büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşmenin ardından serbest vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde.

6.GÜN OTTAWA - KINGSTON

Sabah kahvaltısından sonra Kanada'nın eski başkenti Kingston'a hareket. Yol üzerinde genel istek olursa ekstraGuanacoque’de tekne turu imkanı. İrili ufaklı pekçok adanın birarada bulunduğu yazlık cennet Mille-Iles (1000 Adalar)'de tekne turu. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Turun ardından Kingston'a varış ve şehir turu. 19.yy'da ki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston'da yapacağımız panoramik şehir turu ardından otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN KINGSTON-TORONTO

Sabah kahvaltıdan sonra Kanada'nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın beşinci büyük kenti Toronto'ya doğru hareket edeceğiz. Şehre varışımızda ilk önce pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto’da panoramik şehir turu. Çin mahallesi, Finans Merkezinin görkemli gökdelenleri, Harbourfront, 1989 dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto'nun Blue Jays'leri ve Kanada Futbol Liginin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts'ların stadı olan görkemli Skydome-Rogers Center binası görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra serbest vakit. Geceleme otelde.

8.GÜN TORONTO

Sabah kahvaltısının ardından serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Niagara Şelaleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri'ne varış. Şelalelerin kıyısında yürüyüş yaptıktan sonra aşağıya inerek Maid of the Mist adlı teknesi ile şelalenin altına kadar gidebileceğiniz bir tekne gezisi yapıyoruz. Bu gezide doğanın ve suyun gücünü çok yakından hissedeceksiniz. Daha sonra öğle yemeği için serbets vakit. Dönüş yolunda 19.yy'a ait mimari eserlere sahip ülkenin en iyi korunmuş kasabası Niagara-on-the-lake'ten geçerek Toronto’ya varış. Geceleme otelinizde.

9.GÜN TORONTO - İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra serbest vakit. Arzu eden yolcularımız Toronto kulesine çıkabilir veya şehri gezebilir yada alışveriş yapabilir. Akşamüstü Toronto havalimanına transfer ve saat 22:35’de Türk Hava Yollarının TK018 uçağı ile İstanbula’a hareket. Geceleme uçakta.

10.GÜN İSTANBUL

Yerel saat ile 15:25’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOT

Montreal - Quebec                      251 Km / Ortalama 2,5 Saat
Quebec - Ottawa                        445 Km / Ortalama 5 Saat
Ottawa - Kingston                        195 Km / Ortalama 2 Saat
Kingston - Toronto                      263 Km / Ortalama 2,5 Saat
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolu ile İstanbul – Montreal / Toronto – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
* Montreal'de 4* Delta Montreal otel veya benzerinde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
* Quebec'de 4* Delta Quebec otel veya benzerinde 2 gece oda kahvalt bazında konaklama
* Ottowa'da 4* Hilton Lac Leamy otel veya benzerinde 1 gece oda kahvaltı bazında konaklama 
* Kingston'da 4* Holiday Inn Kingston Waterfront otel veya benzerinde1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
* Toronto'da 4* The Westin Harbour Castle otel veya benzerinde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
* Montreal, Quebec, Ottowa, Kingston ve Toronto şehir turları
* Programda belirtilen tüm transferler
* Sabah kahvaltıları
* Zorunlu seyahat sigortası dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Öğle ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar
Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)
 

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com