LOS ANGELES-LAS VEGAS-SAN FRANCİSCO Fiyat: 2399 €'dan itibaren

Amerika Kurban Bayramı Los Angeles(3) - Las Vegas(2) - San Francisco(2)Türk Hava Yolları ile 7 Gece 9 gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL - LOS ANGELES

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 10:00’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 009 nolu seferi ile saat 12:45’de Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles'a hareket. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuştan sonra saat 16:30'da Los Angeles’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra serbest vakit.  Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

2. GÜN LOS ANGELES

Sabah kahvaltısından sonra şehir turunu yapacağız. Şehir turumuzun ilk durağı Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu, ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra ünlü Sunset Strip yolu üzerinden Beverly Hills’e geçiyoruz. Burada Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills’in meşhur sembolünün önünde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp ünlü Willshire otelini göreceğiz. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Öğleden sonra dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal Stüdyoları turuna katılarak Amerikan film sanayinin kalbi olan Los Angeles'ta film stüdyolarını ve içersinde bulunan muhteşem oyun ve roller coster'lar ile eğlenme fırsatı. Geceleme otelimizde.

3. GÜN LOS ANGELES

Sabah kahvaltısından sonra serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  San Diego Turuna katılabilirler.  Amerika'nın en güzel 5 kentinden biri olan şehirde, Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip; içerisinde onlarca müze, botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada sanatçıların kendi eserlerini sergilediği İspanyol köyü, botanik bahçeleri ve sayısız mimari eserler başlıca görülecek yerlerdir. (Burada fotoğraf makinelerimizi bol bol kullanacağız) San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı Coronado adası, da görülecek yerler arasındadır. J Street Marina’da okyanusun kıyısında öğle yemeği molası verdikten sonra,Daha sonra İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy’de kısa bir yürüyüş yapacağız. Dönüşte yol üzerinde fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla, daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village'i görüp Los Angeles'a varıyoruz.. Geceleme otelimizde.

4. GÜN LOS ANGELES - LAS VEGAS

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Genel arzu olursa ekstra olarak Sahil kentleri turu yapılabilir. Bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach, ufak bir salla geçeğimiz Balboa Adası görülecek diğer yerler arasındadır. (120 Usd) Tur sonrası Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket edeceğiz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimizin transferlerini yapacağız. Akşam şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

5. GÜN LAS VEGAS

Sabah kahvaltıdan sonra serbest vakit. Arzu eden misafirleirmiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Helikopter ile Grand Canyon turunu veya Grand Canyon’u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumun 600 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon turuna katılabilirler. Burada dolaşmak ve fotoğraf çekmek için serbest zamanımız olacak. Canyon’dan ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam şovlar ve otelleri gezmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN LAS VEGAS - SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra Las Vegas Havalimanına transfer. United Airlines'ın uçuşu ile San Francisco'ya uçuş. Havalimanına varışta rehberimiz tarafından karşılanma ve otele geçmeden önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra serbest vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde.

7.GÜN SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılarak Muirwoods Ormanlarını, Sausalito'yu ve Tekne ile Alcatraz turunu yapabilirler. Bu turumuzda San Francisco’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve ünlü Dev Sekoya ağaçları ile kaplı Muirwoods Milli Parkı’na gideceğiz. Burada yapacağımız enfes bir sabah yürüyüşünün ardından, 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz kırmızı tramvayla otelimize dönebiliriz. Geceleme otelde.

8. GÜN SAN FRANCISCO - İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılık hazırlıklarımız yapıyor. Akşam üstüne kadar serbest vaktiniz olacak. Yada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Castello Di Amorosa turuna katılabilirler. Bu turda 300’den fazla üzüm bağının bulunduğu ABD’nin en unlu şarap bölgesi Napa Valley vadisinde bulunan Castello Di Amorosa, İtalyan zengin iş adamı Darion Sattui’nin hobisi uğruna $40 milyon dolar harcayarak, ABD ve Avrupa'daki eski binalardan toplanan tuğla ve kiremitlerden oluşturulmuş bir yapıdır. Şatonun 14.yy motifleriyle oluşturulmuş bahçesi Arnold Schwarzenegger, Jerry Rice, Nancy Pelosi, Chef Rachel Ray, Clint Black, Sir James Galway and Frederica Von Stade gibi isimleri konuk etmiştir. Şatoya girişimizle satonun ozel rehberleri ile bir saatlik bir tur yapacağız, bu tur boyunca  İtalyan artislerin çizimleriyle dekore edilen odaları, 16. ve 17. yy da kullanılan işkence aletlerinin bulunduğu farklı temalara sahip odalara tanıklık edebilirsiniz. Turumuzun sonunda arzu edenler şatonun mahzenlerinde yıllanan ve dışarıda satışı olmayan California şaraplarını, wine tasting (şarap tadım) turunda tadabilirler. Akşam üstü San Francisco havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 080 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:10'da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

9.GÜN İSTANBUL

Yerel saat ile 17:10’da İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

Batı Amerika Ekstra Tur Listesi

LOS ANGELES UNIVERSAL STÜDYOLARI   150 Usd.- 
Disneyland’in en büyük rakibi olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in kreatif danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. 

SANTA MONICA   40 Usd.-
Akşamüstü özel aracımızla Santa Monica’ya hareket. Burada trafiğe kapalı olan 3’uncu caddedeki alışveriş merkezini ziyaret edecek, sokakta gösteri yapan insanları seyrederek oradaki restoranlardan zevkinize göre yemek yedikten sonra aksam otelimize geri döneceğiz. 

SAN DIEGO    150 Usd.- 
Belki de A.B.D’de yapacağımız en güzel turlardan biri. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından mükemmel bir sahil kasabası olan La Jolla ‘yı gezeceğiz. Ardından Amerika’nın en güzel şehri olarak bilinen San Diego şehrini tanıtan tam günlük panoramik turu yapacağız. Bu turumuzda Crystal Pier Hotel, Mission Bay, Seaport Village ve Midway Ucak Gemisini görecek fotoğraflarını çekeceksiniz. Ardından San Diego’ya büyük bir köprü ile bağlanmış sahil banliyösü olan Coronado bölgesini gezip, oradaki muazzam evlerin tadını çıkardıktan sonra San Diego Harbor’u göreceğiz. Daha sonra Old Town da eski Meksika dükkanlarını andıran yerlerden hediyelik eşyalar alıp Meksika mimarisi ile yapılmış tarihi San Diego evlerini görebilirsiniz. 

LAS VEGAS RED ROCK CANYON + PREMIUM OUTLET ALIŞVERİŞ TURU   80 Usd.-
Bu seyahatin en ilginç gezilerinden biri. Las Vegas’a yaklaşık 1 saat mesafede buluna kızıl kayalıklar olarak bilinen Red Rock Canyon dünyaca ünlü Grand Canyon’a benzerliği ile dikkat çekmektedir. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından küçük bir Kowboy kasabasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra ünlü markaların fabrika satış mağazalarının bulunduğu Premium Outlette cok ucuza alışveriş yapabilirsiniz. 

GRAND CANYON MACERASI (OTOBÜS+UÇAK+HELİKOPTER+TEKNE)   550 Usd.-
National Geographic dergisi tarafından dünyada görülmesi gereken yerler sıralamasında hep ilk 10’da yer almış olan bir doğa harikası Grand Canyon deneyimi… Öğle yemeğimizin de dahil olduğu bu turda bu doğa harikasını uçak, helikopter, tekne ve otobüs ile birçok açıdan gözlemleyerek tadını çıkaracak , hayatınızın belki de en güzel deneyimlerinden birini yaşayacaksınız. 

SAN FRANCISCO MUIR WOODS ORMANLARI, SAUSALITO, FISHERMAN'S WHARF VE TRAMVAY TURU   120 Usd.-
Turumuza, otelden 40 dakikalık mesafede bulunan Muir Woods milli park ormanı ile başlıyoruz. Buradaki gezimizde Kaliforniya' ya özel dünyanın en yaşlı ve büyük canlıları asırlık kızıl ağaçlarını gördükten hemen sonra özel aracımız ile zengin Sausalito kasabasına uğrayarak burada serbest zamanımızı gerek alışveriş gerekse çevreyi gezerek değerlendiriyoruz. Ardından tekne ile San Francisco dönüşümüzde Alkatraz Adası ‘ nı panoramik olarak görerek turistik Fisherman's Wharf' a varıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda Pier 39 da onlarca deniz aslanını da görebilir ve ünlü San Francisco Akvaryumunu da ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra dünyaca ünlü tarihi ve turistik tramway gezisiyle şehrin merkezi kabul edilen Union Square meydanına vararak turumuzu otelde bitiriyoruz. 

Not: 
*Bu extra tur listesi örnektir ve sizlere fikir edinmeniz açısından verilmiştir. Maliyetlerin sürekli değişmesinden dolayı rehberiniz tur esnasında fiyatlarda değişiklik yapabilir. 
* Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum 10 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Ancak 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz gerekli fiyat ayarlamasını yaptıktan sonra sizlere yeni tur fiyatlarını bildirecektir. Rehberiniz alternatif turlar üretme hakkına sahiptir. 

OTELLER 

PARC 55 WYNDHAM SAN FRANCISCO UNION SQUARE

THE MARRIOTT LOS ANGELES AIRPORT

TROPICANA RESORT AND CASINO

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolu ile İstanbul –Los Angeles / San Francisco – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* United Airlines Hava Yolu veya bir benzer havayolu ile Las Vegas - San Francisco arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
* Los Angeles’da Marriot LAX otel veya benzerinde 3 gece oda bazında konaklama
* Las Vegas’da Tropicana Las Vegas otel veya benzerinde 2 gece oda bazında konaklama
* San Francisco’da Sofitel San Francisco Bay otel veya benzerinde 2 gece oda bazında konaklama
* Sabah kahvaltıları ve transferleri
* Tecrübeli rehberlik hizmeti
* Zorunlu seyahat sigortası dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Öğle ve akşam yemekleri 
Kişisel harcamalar 
Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir) 
Ekstra turlar
Amerika iç hat bagaj ücretleri. (Kişi başı 1. bagaj için 25 Usd, 2. bagaj için 35 Usd) Ayrıca kilo sınırlaması bulunmaktadır. 

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.   

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com