KOCHİ-KUMAROKOM-PERİYAR-MADURAİ-TRİCHY-TANJORE-PONDİCHERRY-CHENNAİ-MUMBAİ TURLARI Fiyat: 2569 €'dan itibaren

Hindistan-Katar-Türkiye Güney Hindistan /Qatar Havayolları 10 Gece 12 Gün

DİĞER HAREKET TARİHLERİ

14 ŞUBAT 2015
22 MART 2015
19 NİSAN 2015
17 MAYIS 2015
27 JUNE 2015
23 AĞUSTOS 2015
25 EKİM 2015

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - DOHA - KOCHI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 10:30’da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları ile saat 12:35’de Doha’ha hareket. Saat 17:40’da Doha’ya varış ve uçak değiştirme. Saat 19:45’de Qatar Havayolları ile Güney Hindistan’da Kochi kentine uçuş.

2.GÜN KOCHI (COCHIN)

Yerel saat ile saat 02:30’da Kerala eyalatinin en büyük şehri Kochi’ye varış. (Koloniyal ismi Cochin’dir.) Hint Yarımadası’nın güney batısında yer alan ve “Tanrı’nın Ülkesi” olarak adlandırılan nefis doğal güzellikleri ile ünlü Kerala eyaletinin Kochi şehrine varış. Alanda bekleyen özel aracımız ile otele transfer. Odalara yerleşme ve dinlenme. Sabah kahvaltının ardından bir zamanlar batılı ülkelerin Hindistan’a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olan panoramik Kochi şehir turu için otelden hareket. Şehir, ünlü kaşif ve denizci Portekizli Vasco De Gama tarafından bilinmektedir. Kendisi de burada St. Francis kilisesinde toprağa verilmiştir. Ünlü kaşif, Avrupa’dan Hindistan’a giden ilk kişi olmuştur. Hindistan’a yaptığı son seferde, bu şehirde hayata gözlerini yummuş ve St. Francis Kilisesi’nde toprağa verilmiştir. Ardından Mattencherry Sarayı (Hollanda Sarayı) görülecektir. Cochin Maharajaları’nın portrelerinin, kıyafetlerinin, mücevherlerinin yanısıra 17. Yüzyıl’dan Hindu Mitoloji canlandırma ve tasvirlerinin sergilendiği müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslar topluluğuna ait en eski Yahudi Sinagogu’da Kochi şehrinde bulunur; 1568 yılında inşaa edilmiş, 1662 yılında Portekizliler tarafından yıkılmış ve 1664 yılında Hollandalılar tarafından tekrar yapılmıştır. Sinagogun iç dizaynı Çin’den getirilen çiniler ile döşenmiştir ve her bir çini diğerlerinden farklıdır. Sinagogun iç mekanı 19. yüzyıl avizeleri ve pirinçden minber ile döşenmiştir. Ayrıca ünlü Çin balıkçı ağları bölgenin görülmesi gereken yerlerindendir. Sahil boyunca uzanan, uzun ve kalın ağaç kütükler arasında, kepçe şeklinde gerilmiş bağlık ağlarının, mekanik bir kaldırçla denize bırakılıp, denizin içinden hızla çekilerek, balık avlanan bir sistemdir. Günümüzde bu sistem daha çok turistik bir gösteri halini almıştır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam, Kathalaki Dans gösterisini izleyeceğiz. Tüm dansçılar kostüm ve maskeler ile geleneksel müzikli bir gösteri yapmaktadır. Kathakali, Kerala eyaletinin 17.yy’dan beri oynanan, edebiyat, müzik, resim, dans, tiyatro sentezinden oluşan ve Hint Mitolosjine dayanan bi dans-drama sanatıdır. Oyuncular yüzlerini boyayarak, maske görünümü verirler. Geleneksel müzik enstrümanları eşliğinde oyuna devam edilir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN KOCHI - ALLEPEY - KUMARAKOM

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel aracımız ile birbirine bağlı 900 kilometrelik kanallar ve göllerden oluşan Kumarakom’a hareket. Yol üstünde Vembanad Gölü, Allepey’de bölgeye özgü ve ünlü tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Doğunun Venedik’i olarak adlandırılan Allepey birbirine kanallarla bağlı bir bölge olup, ünlü tekne gezilerinin başlangıç noktasıdır. Burada tekne ile kanallar ve nehirlerle dolu durgun sularda, nefes kesen doğal ortamı ile muhteşem bir geziye başlıyoruz. Öğle yemeğini teknede alıyoruz. Alleppey’deki bu tekne turları (backwaters olarak bilinmekte) halkın başlıca geçim kaynağını oluşturmaktadır. Ardından Kumarakom’da envai çeşit kuşları görme imkanımız da olacaktır. Doğal güzelliklerle dolu turumuzun ardından Kumarakom’daki otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN KUMARAKOM - PERIYAR

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel aracımız ile çay tarlaları, yemyeşil bitki örtüsü ile çevrili köyleri ve manzara eşliğinde Periyar’a doğru yol alacağız. Periyar Vahşi Yaşam bölgesi olup, Periyar Gölü üstünde gerçekleştireceğimiz tekne turumuz esnasında milli parktaki vahşi yaşamı, gölde yuvarlanan kunduzları, yaban domuzu, fil, kaplan, geyik, maymun, çeşitli sürüngenler gibi hayvanları doğal ortamlarında gözlemleme imkanı bulacağız. (Havyanlar burada doğal ortamlarında yaşamaktadırlar. Ancak göl kenarına gelirlerse, bu hayvanları görebiliriz. Afrika turları gibi vahşi hayvan safarisi değildir.) Turumuzun ardından Periyar’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam Kalaripayattu gösterisini izliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN PERIYAR - MADURAI

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması, çay tarlaları, şelaleler, yemyeşil köyler ve doğa manzaraları eşliğinde Madurai’ye hareket. Yol üstünde baharatlar ile ünlü olan bu bölgede bir baharat tarlasını göreceğiz. Biberden tarçına, karanfilden safrana kadar pek çok çeşit baharat ve çay yetiştirilir. Ayrıca bu bölgede ekstra Fil Safari turu yapabilirsiniz. Daha sonra Tamil Nadu eyaletinin en eski ve en kalabalık 3.şehri olan ve tapınak-şehir olarak da bilinen Madurai’ye doğru yola çıkıyoruz. Ayrıca Kerala Eyaletine bağlı Periyar ile Tamil Nadu Eyaleti’ne bağlı Madurai şehirleri arasındaki sınırı da gözlemlemiş olacağız. Efsaneye göre Tanrı Şiva’nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş şehrin adı da hoş koku anlamına gelen Maduram kelimesinden türemiştir. Madurai Yasemini, şehri meşhur kalan bir bitki olup, önemli bir ihraç ürünüdür. Otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN MADURAI

Sabah kahvaltının ardından panoramik Madurai şehir turu için otelden hareket. Tapınaklar kenti olarak bilinen Madurai’de Tanrıça Meenakshi ve tanrı Şiva’ya adanmış Sri Meenakshi Tapınağı, tapınağın kuzeyinde yer alan Madurai Pazarı, ardından  17. yy.’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı panoramik olarak gezilecektir. Meenakshi Tapınağının rivayete dayanan hikayesi şöyledir : Meenakshi, doğuştan üç göğüslü bir prensestir. Bu durum kutsal kişilere danışılmış ve bilge kişilerce, gelecekteki kocasıyla tanıştığında göğüslerden birinin yok olacağı söylenmiş. Prenses Meenakshi, Tanrı Şiva ile tanıştığında bu kehanet gerçekleşmiş ve 8 gün sonra, Maduria kentinde Prenses Meenakshi, Lord Sundareshwara şekline bürünen Tanrı Şiva ile evlenmiş. Hacıların en çok rağbet ettiği yerlerden olan ve Meenakshi ile Lord Sundareshwara'ya adanan Hindu tapınak kompleksinin ortaya çıkışını açıklamak için bu hikaye anlatılır. Tapınağın yer aldığı bölge 259 metreye 223 metre boyutlarında. Burada 61 metre yüksekliğinde 9 Gopuram (heykellerle kaplı geçit) görülebilir. 4 tanesi dış bölgedeki duvarlarda; diğerleri tapınağın eski sınırını oluşturan iç duvarlarda yer almaktadır. Tapınakda ayrıca yıl boyunca çeşitli ayinler-festivaller düzenlenir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN MADURAI - TRICHY - TANJORE

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Tanjore’ye hareket. Yol üstünde kısa adı Trichy olan  tapınak şehir Tiruchirapall ve Srirangam görülecektir. Tamil Nadu Bölgesi’nin en önemli tarihi ve kültürel merkezlerinden Trichy, adını 3 başlı mitolojik yaratık Trisira’dan aldığına inanılır. Sevaroi ve Palani tepelerinin arasına konumlanmış belde, görkemli tapınakları ve zengin kültürü ile ünlüdür. Trichy’nin şüphesiz en önemli yapılarından Trichy Rock Fort Temple (Kaya Kale Tapınağı) görülecektir. 437 basamakla çıkılan ve eşsiz bir manzaraya sahip olan yapının  birinci katı Tanrı Şiva’ya adanmış bir kabul salonunu barındırmaktadır. Yine Tanrı Şiva’ya adanmış Thayumanaswamy Tapınağı ve Cauvery’deki ada üzerinde bulunan Sri Ranganathaswamy Tapınağı görülecektir. Tapınak gezilerimizin ardından Tanjore’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.GÜN TANJORE - PONDICHERY

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve panoramik şehir turu için otelden hareket. Buradaki en önemli tapınaklardan Sri Brihadeeswara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan tapınak, Büyük Chola Kralı Raja Raja I tarafından kurulan şehir, Chola mimarisinin önemli örneklerindendir. Ardından Chidambaram Nataraja Tapınağı gezilecektir. Tapınak gezilerimizin ardından Pondicherry’deki otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN PONDICHERRY - CHENNAI

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması panoramik Pondicherry şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Yıllar boyunca İngilizlerin ve Fransızların savaşlarına şahitlik yapmış, 300 yıl boyunca Fransızlar tarafından yönetilmiştir. Şehir Fransız ve Hint Mahallesi olarak ikiye ayrılmış olup, Hindistan’daki Fransız kültürünün önemli bir örneğidir. Ünlü meditasyon ve yoga merkezi Sir Aurobindo Ashram’ı ziyaret edeceğiz. Ardından “Güney Kapısı” olarak adlandırılan Tamil Nadu eyaletinin başkenti Chennai’ye hareket. Otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10.GÜN CHENNAI - MUMBAI

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Tamil-Hindu, İngiliz kültürlerinin karışımı ve eski ismiyle Madras olarak bilinen Cheannai panoramik şehir turu için otelden hareket. St. George Müzesi, San Ulusal Sanat Galerisi, Mylapore’da bulunan ve yine tanrı Şiva’ya ithaf edilen bölgenin en eski tapınaklarından Kapleswara Tapınağı’nı göreceğiz. Chennai şehir turumuzun ardından yerel havayolları ile Mumbai’ye hareket. Varış ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11.GÜN MUMBAI

Sabah kahvaltının ardından panoramik Mumbai şehir turu için otelden hareket. Eski ismi Bombay olan bu şehir, Hindistan’ın en kalabalık şehridir. 20 milyon’a yaklaşan nufüsu ile de dünyanın en kalabalık 10 şehrinden biridir. Eski adı Bombay olan şehrin ismi Mumbai olarak değiştirilmiştir. Portekizliler; 16. yüzyılda Mumbai’yi ele geçirerek, şehre “iyi körfez” anlamına gelen “Bom Bahia” adını verirler. 1665 yılında adayı Portekizlilerin elinden alarak sömürgeleştiren İngilizler ise bu ismi İngilizcelileştirerek “Bombay” a çevirirler. İngiliz işgalinin bitmesinin ardından ise şehrin ismi,Hint tanrıçası Mumba'dan türetilen "Mumbai" olarak değiştirilir. Bombay ismi resmi olmasa da hâlen birçok insan tarafından kullanılmaktadır.Hindistan’ın finans ve endüstri başketi olan Mumbai, aynı zamanda dünyaca ünlü Bollywood filmlerinin de çekildiği şehirdir. Tur başlangıcında 19. Yüzyıl’da İngiliz Kralı George ve Kraliçe Mary’nin Hindistan ziyareti anısına yapılmış olan “Gateway of India” olarak bilinen Hindistan Kapısı'nı göreceğiz. Geçit Yolu'nun hikayesi : Hindistan Geçit Yolu, Mumbai’nin ilk akla gelen şehir simgesidir. Şehrin güney deniz kıyısında yer alan bu şaheser yapı 26 metre yüksekliğinde, sarı bazalt madeni ve güçlendirilmiş betondan inşa edilen dev bir kemer şeklindedir. Hint – İslam mimarisi stilindeki Hindistan Geçit Yolu, 1911 yılında Mumbai’yi ziyarete gelen Kral 5. George ve Kraliçe Mary’nin anısına inşa edilmiş ve 1924 yılında resmi olarak halka açılmıştır. 1948 yılında Hindistan bağımsızlığına kavuştuğunda kral ve şehirdeki son İngiliz birlikleri bu kemerin altından geçerek gemilerine binip uzaklaşmışlar ve böylelikle Hindistan Geçit Yolu, şehrin özgürlüğünü simgeleyen bir anıta dönüşmüştür. Ardından Galler Prensi müzesini ziyaret edeceğiz. Hindu – Gotik tarzda inşa edilmiş olan bu yapı, Hindistan ve İngiliz kültürünün birleştiği en güzel örneklerden biridir. Eski adı Chhatrapati Shivaji Maharaj Müzesi olan Galler Prensi Müzesi, 1905 yılında Galler Prensi 5. George’un temel atma törenine katılmasıyla inşa edilmeye başlanmıştır. 1914 yılında inşası tamamlandığında, Birinci Dünya Savaşı esnasında bir süre askeri hastane olarak kullanılmıştır. 1923 yılında Lady Lloyd tarafından müze olarak halka açılmıştır.Müze ziyaretimiz ardından Malabar Hill Tepesinde bulunan Asılı Bahçe ve Kamla Nehru Parkını ziyaret edeceğiz. Malabar Tepesinden Mumbai sahilinin panoramik manzarasını görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Malabar Tepesi ziyareti sonrasında Güney Hindistan’ın en büyük pazarlarından olan ve Crawford Market olarak bilinen yerel bir pazara gidip, alış veriş imkanı bulşacağız. Pazar dönüşü ise yol üstünde ucunda Kral George Kalesinin bulunduğu, Hindistan’ın en uzun doğal ve halka açık plajı olan Marina Plajından geçerek otelimize geleceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12.GÜN MUMBAI - DOHA - İSTANBUL

Gece yarısı Mumbai Havalimanı’na hareket. Qatar Havayolları ile saat 04:10’da Doha’ya hareket. Saat 05:25’de varış ve uçak değiştirme. Saat 07:40’da istanbul’a hareket ve saat 11:30’da varış. Turumuzun sonu.

OTELLER 

HOTEL DREAM VB. - KOCHI

HOTEL ELEPHANT COURT VB. - PERIYAR

HOTEL GRT GRAND VB. - PONDICHERRY

HOTEL HILTON VB. - MUMBAI

HOTEL RAIN TREE VB. - CHENNAI

HOTEL SANGAM VB. - THANJAVUR

HOTEL SAROVAR VASUNDRA VB. - KUMARAKOM

HOTEL THE GATEWAY VB. - MADURAI

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Qatar Havayolları ile İstanbul - Doha - Kochi gidiş, Mombai - Doha - İstanbul dönüş  ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri

·         Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri

·         Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler

·         Belirtilen kategorideki otellerde toplam 10 Gece yarım pansiyon konaklama

·         Panoramik Kochi, Allepey, Kumarakom, Periyar, Madurai, Trichy, Tanjore, Pondichery, Chennai, Mumbai şehir turları

·         Kathkali Dans Gösterisi

·         Kalaripayattu Gösterisi

·         Periyar Gölü tekne turu

·         Allepey'de öğle yemekli bot turu

·         Cheannai - Mumbai yerel havayolları ile tek yön uçak bileti (15 Kg. bagaj kapasiteli)

·         Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki Sorunluluk Sigortasıdır)

·         Prontotour Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         KDV Dahildir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·         Hindistan Vize bedeli 60 Euro www.prontotour.com/Others/Visa.aspx (Vize Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.

·         Otel harcamaları, minibar kullanımları

·         Fil Safarisi

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Programda belirtilmeyen öğlen ve akşam yemekleri

·         Tapınak girişlerinde talep edilecek kamera ve fotoğraf makinesi giriş ücretleri

·         Tüm yemeklerdeki içecekler

·         Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet, müze ve ören yerleri giriş ücretleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 
TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR : 
** Bazı programlarımız bir kaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Farklı otel kategorileri olan programlarımızın rehberi ve transfer aracı aynıdır, otelleri farklı olmaktadır.
** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com