CLİMANJERO-SERENGETİ-ZANZİBAR TURLARI Fiyat: 3500 €'dan itibaren

Tanzanya-Zanzibar turu THY ile 7 Gece 8 Gün

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN ( 20.09.2015) İSTANBUL - CLİMANJERO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 16:00'da Prontotour Kontuarında buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK675 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15'de Climanjero'ya hareket ediyoruz.

2.GÜN (21.09.2015) KLİMANJERO -ARUSHA-NGORONGORO ULUSAL PARKI

Yerel saat ile 01:10'da varışımızın ardından , havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Arusha'daki otelimize transfer oluyoruz. Sabah alacağımız kahvaltıya kadar dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz.Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra , turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Dünyanın en eski ve en büyük krateri olan Ngorongoro Krateri'ne doğru yola çıkıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Ngorongoro Ulusal Parkı'nda bulunan "lodge"mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız burada olacak.

3.GÜN (22.09.2015) NGORONGORO - MASAİ BOMA- SERENGETİ

Kahvaltımızın ardından , çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Masai Boma Köyü'nü ziyaret için yola çıkıyoruz. Masai'lerin doğal yaşamlarını görebileceğimiz gezimizin ardından , yolumuzun üzerinde " İnsanoğlu'nun beşiği" olarak adlandırılan Olduvai Gorge'yi ziyaret edeceğiz. Dünyadaki en önemli paleoantropoloji bölgelerinden birisi olan bu bölge , erken insan evrimini anlamamız için gerekli olan çok önemli kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Gezimizin ardından Serengeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Serengeti Ulusal Parkı'ndaki " lodge"mize yerleşiyoruz. Akşam üstü Serengeti'nin sonsuz düzlüklerinde safarimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklamamız "Lodge"mizde.

4.GÜN(23.09.2015) SERENGETİ

Sabah erken saatlerde hareketlenmeye başlayan doğal yaşama tanıklık etmek üzere , erken safari ile günümüze başlıyoruz. Parkın ağaçsız bölgelerinde , Dünyanın en iyi vahşi yaşam alanlarını göreceğiz. Serengeti'yi ünlü yapan en önemli özelliği , Afrika antiloplarının hiçbir yerde olmadığı kadar bu parkta fazla olmasıdır. Bazı zamanlarda sayısı 1 milyondan fazla Afrika Antiloplarının yanı sıra çakal ve sırtlanlar diğer göreceğimiz yırtıcı hayvanlar arasındadır. Safarinin ardından kahvaltı için "lodge"mize dönüyoruz. Öğlen yemeğine kadar dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünya'daki en büyük göçe tanıklık etmek üzere tekrar safariye çıkıyoruz. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama "lodge"mizde olacak.

5.GÜN.(24.09.2015) SERENGETİ -ZANZİBAR

Kahvaltımızın ardından , Zanzibar uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Zanzibar'a varışımıza istinaden öğle yemeğimizi alacak ve Stone Town turumuzu gerçekleştireceğiz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan 150 yıllık şehrin sar sokaklarında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bu ünlü caddede Fredy Mercury'nin evini de ziyaret etme imkanı bulacağız. Alış veriş için serbest zamanımızın ardından , Zanzibar'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN(25.09.2015) ZANZİBAR

Kahvaltımızın ardından , muhteşem bir doğaya sahip olan ve Dünyanın en güzel plajlarının bulunduğu Zanzibar'da gün boyunca serbest zamanımız olacak. Deniz ve güneşin tadını çıkarabilir , değişik bitki ve ağaçlardan elde edilen baharatları taza taze görebilmek için adayı gezebilirsiniz. Öğle ve Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN ( 26.09.2015) ZANZİBAR - DAR ES SALAAM

Kahvaltımızın ardından , öğlen yemeğine kadar denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından , Dar es Salaam uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Dar es Salaam'a varışımızı takiben , burada bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeğini otelde alıyor ve gece olacak uçuşumuza kadar dinleniyoruz.

8.GÜN ( 27.09.2015) DAR ES SALAAM - İSTANBUL

Gece odalarımızı boşaltıyor ve İstanbul uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK 604 sefer sayılı uçuşu ile saat 03:35'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 10:50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER 

Holiday İnn Dar es Salaam ( Dar es Salaam)

Mbuzi Mawe Tented Camp ( Serengeti Milli Parkı)

Melia Hotel ( Zanzibar)

Ngorongoro Sopa Lodge ( Ngorongoro Ulusal Parkı)

The Arusha Hotel ( Arusha)

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Hava Yolları ile İstanbul / Climanjero , Dar Es Salaam / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Yerel Havayolları ile Serengeti -Zanzibar ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Arusha'da 4* Otelde 1 gece konaklama

·         Ngorongoro Milli Parkı'nda 1.sınıf Lodge 'de 1 gece konaklama

·         Serengeti Milli Parkı'nda 1.sınıf Lodge'de 2 gece konaklama

·         Zanzibar'da 5* Otelde 2 gece konaklama

·         Dar Es Salaam'da 4* otelde 1 gece ( uçuş saatine kadar) konaklama

·         Programda belirtilen tüm kahvaltı / öğle ve Akşam yemekleri

·         Programda belirtilen tüm geziler ve safariler ( Ngorongoro ve Serengeti'de ki safariler)

·         Program dahilindeki yerel rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

·         KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·         Rehber ve şöför bahşişleri

·         Yemeklerdeki içecekler

·         Fazla bagaj ücretleri

·         Valiz taşıma ücretleri

·         Tanzanya vizesi ( 50 USD ) kapıda ödenir

·         Seyahat Güvence Paketi

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com