İSKANDİNAVYA & FİYORD Fiyat: 1519 €'dan itibaren

MSC Orchestra ile İskandinavya Fiyord 7 gece Türk Hava Yolları

Hareket tarihleri tüm yıl boyunca kesin kalkışta...Tur tarihlerini öğrenmek için lütfen bizimle itibata geçiniz...(0266)385 41 45

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-HAMBURG-KİEL

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 06.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 08.30’de Türk Havayollarının TK 1661 no’lu seferi ile Hamburg’a hareket. Yerel saat ile 10:45 de Hamburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız Kiel limanındaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 18.00 itibari ile limandan ayrılacak.

2.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.

3.GÜN BERGEN

Bergen'e varış saat 10:00. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ektra tura katılabilirler 1830 yılına kadar ticaretin ve gemilerin durak noktası olan ve şu an UNESCO’nun Dünya Mirasları kapsamında olan bu güzel kenti keşfimiz Alman Limanı ile başlayacak, güzelliği ile sizi büyüleyecek olan Balık ve Çiçek marketi ile devam edecek. Daha sonra Tarihi Hansa evleri, Hakoon Sarayı ve Kruzberg Kulesi ile ünlü besteci Grieg’in Nordasvatnet Gölü kıyısındaki evini göreceğiz. Dönüş yolumuzda yüksek tepelerde mola verip Bergen’i kuşbakışı seyir imkanımız olacak. Ayrıca Bergen'in ünlü teleferiği ile Mt. Floien görülecek. Gemimizin hareketi saat 17:00

4.GÜN HELLESYLT/GEIRANGER

Gemimiz saat 08:00'de Hellesylt'e yanaşacak ve büyük fiyort turuna katılan yolcularını bu limandan hareket edecekler. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy…ilk tanımı kuzeye giden posta rotası…şimdilerde ise turizm merkezi… Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağını görebileceğimiz terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor.  Gemimiz Geiranger limanından 17:00 da ayrılacak.

5.GÜN FLAAM

Gemimiz 09:30 da Flaam limanına yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği turlara katılabilirler. Gemimiz limana varana dek Sogna Fiyord'un güzelliklerini denizden seyredeceğiz. Bir de bunun aksini düşünün ; uzaktan gördüğünüz dağların arasından, şelalelerin başlangıcından ...döküldüğü vadileri...gerçek Norveç somonu ve alabalık yuvaları nehirleri....1840'dan beri kuzeyin en popüler güzergahı olan 13 zig-zag lı kanyonu Stalhaim Oteli'nin terasından kahvenizi yudumlarken seyri.....Aurland kasabasını Laerdal'a bağlayan 23 km lik buzul tünelini ve bir zamanlar 3 aylık yolculuk ile tamamlanan kar yolunu geçip zamanın elverdiğince unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız. Bu turumuzda bir Norveç köyü olan Undredal, Viking köyü Gutuargen ayrıca Tuindefossen ve Voss şehri görülecektir. Bu tur tamamen bize ait bir tur olup, alternatifi gemide bulunmamaktadır. Mevsim ve hava şartlarına göre turumuz tren/otobüs alternatifi olarak yapılacaktır. Gemimiz limandan saat 18:00 da ayrılacak

6.GÜN STAVANGER

Sabah saat 12:00’de Stavanger Limanına varış.  Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ektra tura katılabilirler Stavanger kentindeki turumuz iki kısımdan oluşacak. İlk bölümde Kuzey Denizi petrolünün merkezi olan Norveç’in en zengin kentini yaya olarak hep birlikte geziyoruz. Daha sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek 42km lik Lysefjord’da (Hafif fiyord ) yapacağımız tekne turuyla geçirmeyi planlamaktayız. Birçoklarına göre Norveç’in en güzel ve kendine has bu fiyordun en çarpıcı noktası denizden 600m yüksekliğindeki Pulpit Rock ( Vaaz Kayası ) adı verilen monoblok granit kayadır. Her ne kadar kayanın üç bir yanından gözle görülebilen büyük çatlağın her an denize düşebilme görüntüsü verse de muhtemelen bu doğa olayının gerçekleşmesi için binlerce yıl daha gerekecektir. Mevsim ve hava şartlarına göre turumuz tekne/otobüs alternatifi olarak yapılacaktır Gemimiz limandan 18:00’de ayrılacak..

7.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.

8.GÜN KİEL-HAMBURG-İSTANBUL

Saat 08:00 da  gemimiz Kiel limanına yanaşacak. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Hamburg havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1664 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15 de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:20 de varış. Turumuzun sonu.

İPTAL ŞARTLARI

Kayıt tarihinden seyahat tarihine 77 gün kala 100.-euro kişi başı
76/50 gün öncesi iptali halinde toplam kabin tutarının 25’i,
49/35 gün öncesi iptali halinde toplam kabin tutarının 40’ı
34/21 gün öncesi iptali halindetoplam kabin tutarının 60’ i,
20/06 gün öncesi iptali halinde toplam kabin tutarının 80'i
05 gün kala yapılan iptallerde toplam ücretin tamamı yanar.
Uçak iptal bedeli Havayollarından gelecek bedel olarak yansıtılır.

YENİLENEN KABİN KATEGORİLERİ

MSC Gemilerinde yeni kabin kategorileri sistemine geçilmiştir. Kategorilere göre ücretli ve ücretsiz servisler aşağıda belirtilmiştir.

BELLA  İç Kabinler geminin 8,9 ve 10. ve 11. katlarında; Dış Kabinler geminin 8. katında (görüş engellidir) ; Balkonlu Kabinler geminin 8. ve 9.ve 10 katlarındadır.

BELLA DENEYİM ÖZELLİKLERİ 
-Donanımlı kabin;
-Kabine kahvaltı (sadece 3,5 euro servis ücreti vardır. Sipariş edilen içecekler için 15 servis bedeli uygulanır. Servis bedeli sezona ve saate göre değişiklik gösterebilir)
-Akşam yemeği oturum tercihi (restoran müsaitliğine göre) (Rezervasyon esnasında akşam yemeği oturum tercihini belirtecek ve bu beyan sisteme işlenecektir. Yemek oturumu konfirmesi, gemide chek-in işlemlerinden sonra yapılacak ve hangi oturumda konfirme olduğu yolcumuza belirtilecektir)
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe
-MSC Club üyeliği avantajları
-24 saat oda servisi ücretlidir
-16.kattaki 
Özel güneşlenme alanına geçiş ücretlidir (18 yaş ve üstü misafirler) (günlük 15.-€) 
-
Özel çocuk aktiviteleri ücretlidir

FANTASTICA 
 İç Kabinler geminin 11 ve 12. katlarında; Dış Kabinler geminin 5.ve 8. katında; Balkonlu Kabinler geminin 9.,10.11. ve 12. katlarındadır.

FANTASTICA DENEYIM ÖZELLİKLERİ

-Donanımlı kabin;
-Kabine kahvaltı (Sipariş edilen içecekler için 15 servis bedeli uygulanır.)
-Akşam yemeği oturum önceliği (Rezervasyon esnasında akşam yemeği oturum tercihini belirtecek ve bu talep sisteme işlenecektir. Nihai konfirme check-in işlemleri esnasında cruise kartına işlenecektir. Yemek oturumlarında yolcuların tercihlerine öncelik verilecektir) 
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe
-MSC Club üyeliği avantajları
-Fitness ve Yoga derslerinde 50 indirim
-Özel çocuk aktiviteleri 
-16.kattaki Özel güneşlenme alanına geçiş ücretlidir (günlük 15.-€) (18 yaş ve üstü misafirler)

AUREA 
Balkonlu Kabinler geminin 12.ve 14. katlarında; Suit kabinler geminin 15.katlarındadır. 

AUREA DENEYIM ÖZELLİKLERİ 
-Donanımlı kabin;
-Kabine kahvaltı (Sipariş edilen içecekler için 15 servis bedeli uygulanır.)
-Akşam yemeğinde restoranda özel ayrılmış alan ve esnek oturum saatleri (Servis saatleri içinde kendilerine ayrılmış özel bir bölümde diledikleri saatte yiyebilecektir.Servislerin başlangıç ve bitiş saatleri misafirin kabinlerine iletilecektir.)
-Yemekler esnasında limitsiz içecek (Cheers paketi) öğle ve akşam yemekleri esnasında şarap (2 beyaz şarap seçimi, 2 kırmızı şarap ve 1 rose), bira, meşrubat ve su
-Öncelikli check-in
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe
-MSC Club üyeliği avantajları
-Fitness ve Yoga derslerinde 50 indirim
-SPA Paketi (30 dk Bali masajı, 10 dk solaryum) (Masaj sadece 18 yaş ve üzeri misafirler için)
-Buhar Banyosu
-Kabinlerde bornoz ve terlik
-Özel çocuk aktiviteleri
-16.kattaki Özel güneşlenme alanına geçiş (18 yaş ve üstü misafirler) 

EKSTRA TURLAR

MSC Orchestra ile FİYORD 2015

Bergen Şehir Turu ve Mt. Floien 5 Saat 
1830 yılına kadar ticaretin ve gemilerin durak noktası olan ve şu an UNESCO’nun Dünya Mirasları kapsamında olan bu güzel kenti keşfimiz Alman Limanı ile başlayacak, güzelliği ile sizi büyüleyecek olan Balık ve Çiçek marketi ile devam edecek. Daha sonra Tarihi Hansa evleri, Hakoon Sarayı ve Kruzberg Kulesi ile ünlü besteci Grieg’in Nordasvatnet Gölü kıyısındaki evini göreceğiz. Dönüş yolumuzda yüksek tepelerde mola verip Bergen’i kuşbakışı seyir imkanımız olacak. Ayrıca Bergen'in ünlü teleferiği ile Mt. Floien görülecek. 
Tur ücreti : 70- Euro / Çocuk (5-12) 50- Euro 

Hellesylt/Geiranger Fiyort Turu 7 Saat

Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy…ilk tanımı kuzeye giden posta rotası…şimdilerde ise turizm merkezi… Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağını görebileceğimiz terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz. Vadiye döndüğümüz de kalan zamanımızı değerlendirmek için Norveç ürünlerinin en kaliteli örneklerini bulabileceğiniz mağazalar sizi bekliyor. 
Tur ücreti : 120- Euro / Çocuk (5-12) 75- Euro 

Flaam Turu 7 Saat
 
Gemimiz limana varana dek Sogna Fiyord'un güzelliklerini denizden seyredeceğiz. Bir de bunun aksini düşünün ; uzaktan gördüğünüz dağların arasından, şelalelerin başlangıcından ...döküldüğü vadileri...gerçek Norveç somonu ve alabalık yuvaları nehirleri....1840'dan beri kuzeyin en popüler güzergahı olan 13 zig-zag lı kanyonu Stalhaim Oteli'nin terasından kahvenizi yudumlarken seyri.....Aurland kasabasını Laerdal'a bağlayan 23 km lik buzul tünelini ve bir zamanlar 3 aylık yolculuk ile tamamlanan kar yolunu geçip zamanın elverdiğince unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız. Bu turumuzda bir Norveç köyü olan Undredal, Viking köyü Gutuargen ayrıca Tuindefossen ve Voss şehri görülecektir. Bu tur tamamen bize ait bir tur olup, alternatifi gemide bulunmamaktadır. Mevsim ve hava şartlarına göre turumuz tren/otobüs alternatifi olarak yapılacaktır. Tur ücreti : 125- Euro / Çocuk (5-12) 80- Euro 

Stavanger Şehir Gezisi & Tekne Turu 4 Saat

Stavanger kentindeki turumuz iki kısımdan oluşacak. İlk bölümde Kuzey Denizi petrolünün merkezi olan Norveç’in en zengin kentini yaya olarak hep birlikte geziyoruz. Daha sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek 42km lik Lysefjord’da (Hafif fiyord ) yapacağımız tekne turuyla geçirmeyi planlamaktayız. Birçoklarına göre Norveç’in en güzel ve kendine has bu fiyordun en çarpıcı noktası denizden 600m yüksekliğindeki Pulpit Rock ( Vaaz Kayası ) adı verilen monoblok granit kayadır. Her ne kadar kayanın üç bir yanından gözle görülebilen büyük çatlağın her an denize düşebilme görüntüsü verse de muhtemelen bu doğa olayının gerçekleşmesi için binlerce yıl daha gerekecektir. Mevsim ve hava şartlarına göre turumuz tekne/otobüs alternatifi olarak yapılacaktır. 
Tur ücreti : 90- Euro / Çocuk (5-12) 70- Euro 

Varış limanlarındaki yerel acenteler, alınacak hizmetlerin konfirmasyonunu yolculuğa başlamadan yapılmasını istemektedirler. 
Turlarımız minimum 20 kişi ile gerçekleştirilecektir. Kişi sayısı daha az olan turlarda kişi sayısına göre tur ücretleri (ortalama 20 – 25 oranında) arttırılarak turu gerçekleştirme yoluna gidilebilir.

GEMİ BİLGİLERİ

MSC ORCHESTRA

Yolcu kapasitesi: 3013 kişi
Personel: 1027 kişi
Uzunluk: 294 m
Tonaj: 93.330 grt
Hız: 23 knots 
Yolcu katları: 8 adet

Gemide, Havuzlar,Mini golf, tenis kortu, disko,çocuk kulübü, video oyunları salonu, güzellik salonu,yoga, jimnastik, solaryum, tiyatro, sinema, casino, kütüphane, kağıt oyun salonu, sanat galerisi, internet kafe Alış-veriş mağazaları, sushi bar, sağlık merkezi, jogging parkuru.

KABİNLER

İÇ KABİN

Klima, İki tek kişilik yatak (istendiğinde çift kişilik yatağa dönüştürülebilir, engelli yolcu kabinleri dışında), Duşlu banyo , TV, telefon , Kendi dizüstü bilgisayarınızdan internete bağlantı (fiyata dahil değildir), Mini bar, Kasa 2 alt yatak + 2 üst yatak, TV, Saç kurutma makinası, Telefon, Radyo2 alt yatak + 2 üst yatak, TV, Saç kurutma makinası, Telefon, Radyo

DIŞ KABİN

Dış kabin (15 m² ), Klima, İki tek kişilik yatak (istendiğinde çift kişilik yatağa dönüştürülebilir, engelli yolcu kabinleri dışında), Duşlu banyo, TV, telefon, Kendi dizüstü bilgisayarınızdan internete bağlantı (fiyata dahil değildir), Mini bar, Kasa

BALKONLU KABİN

Balkonlu kabin (17,8 m² ), Klima, İki tek kişilik yatak (istendiğinde çift kişilik yatağa dönüştürülebilir, engelli yolcu kabinleri dışında, Duşlu banyo, TV, telefon, Kendi dizüstü bilgisayarınızdan internete bağlantı (fiyata dahil değildir, Mini bar, Kasa

SUIT KABİN

Özel balkonlu suit (25 m² , Klima, İki kişilik yatak (istenirse iki tek kişilik yatağa dönüştürülebilir), Geniş gardrop, Küvetli banyo, TV, telefon, kendi dizüstü bilgisayarınızdan internete bağlantı (fiyata dahil değildir), Mini bar, Kasa

ENGELLİ KABİN

ENGELLİ KABİN Engelli Kabin (21 m 2 ), Klima, İki tek kişilik yatak, Duşlu banyo, TV, telefon, Kendi dizüstü bilgisayarınızdan internete bağlantı (fiyata dahil değildir), Mini bar, Kasa

WEB SİTESİ

http://www.msccruises.com.tr

GEMİ ŞİRKETLERİ GENEL İPTAL ŞARTLARI

Gemi şirketlerinin iptal şartları şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

MSC Cruises (İstanbul ve İzmir kalkışlı turlarda)

Kayıttan itibaren: 76 gün kalatoplam tutarın 15
76 gün: 60 gün kalatoplam tutarın 25
59 gün: 45 gün kala toplam tutarın 40
44 gün: 31 gün kala toplam tutarın 60
30 gün: 21 gün kala toplam tutarın 80
20 gün: 0 gün kala toplam tutarın 100

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile İstanbul – Hamburg – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler
Havaalanı ve Liman Vergileri
MSC Orchestra gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
Türkçe rehberlik hizmeti (min 20 kişi olduğu taktirde)
Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları.
Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
Kaptanın Hoşgeldin Partisi ve Gala Yemeği,
Fitness.
Gemi personel servis ücreti 
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde 22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde 20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor v.s)
Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Vize ücreti
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Önemli : 10 yıldan eski olmasına rağmen halen süresi olan yeşil pasaportların 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanabileceği öngörülse de bu tip pasaportların bazı ülkelere girişi engellenmektedir.Seyahat öncesi gideceğiniz ülkenin ilgili Konsolosluk ve Büyükelçiliklerine danışılmasını tavsiye ederiz.
Bu tur için çok girişli Shengen vizesi gereklidir

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com