Barselona Fiyat: 0 TL'den itibaren

Keşfetmeniz için Tıklayınız...

Barselona & İspanya

Yürüyerek rahatlıkla keşfedebileceğiniz Barcelona'da gezilecek yerler arasında Gaudi eserleri tabi ki en başta yer alıyor. Gaudí’nin kentteki izini birçok yerde görmek mümkün. 

Bunlardan ilki Gaudi'nin henüz tamamlanmamış başyapıtı La Sagrada Familia. Gaudí bu eser için 40 yılını harcadı ve bu 40 yılın 14’ü burada l yaşayarak geçse de ömrü yapıyı bitirmeye yetmedi. Yapımı halen süren ve 2026’da tamamlanması planlanan bazilika, doğanın insan emeğiyle buluştuğu, modernizmin en kusursuz örneklerinden biri. 

Gaudi'nin şaheserlerinden biri sayılan Barselona sehir merkezindeki Casa Batlló, Taş Ocağı takma adı ile ünlü Casa Milla ve Gaudi'nin ilk eserlerinden biri olma özelliği taşıyıp diğer tüm eserlerinde izleri görülen konak Pala Guell Barselona'ya gittiğinizde uğramadan dönmememiz gereken önemli yerlerden sadece birkaçı.

Picasso Müzesi: Picasso ile tanışmaya ne dersiniz? Kentin en çok turist ağırlayan müzelerinden biri olan Picasso Müzesi'nde Picasso'nun 2000'den fazla eserini görme şansı yakalayabilirsiniz. Sanatçının yaşamını ve deneyimlerini merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Şehrin gözalıcı manzarasını görmek ve tüm şehre tepeden bakmak istiyorsanız Montjuic Tepesi sizi bekliyor diyebiliriz. Önemli müze ve galerilere ev sahipliği yapan Montjuic Tepesinde Olimpiyat Stadı da yer almakta.Katalanların "Mes Que Un Club" yani “Bir Kulüpten Daha Fazlası” dedikleri Barcelona Futbol Takımının maçlarını oynadığı NouCamp Stadyumu ve içerisindeki kulüp müzesi hem futbol severlerin hem de şehri ziyaret eden turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. 

Barselona'da Ne Yenir?

Barselona'da ne yenir diye sorduğunuzu duyar gibi olduk. O zaman sizi tapas barına davet ediyoruz. “İspanyol mutfağının gözde lezzeti Tapas burada yenir” diyebileceğimiz Bar Pinotxo tapas barı,  La Rambla’daki Boqueria Pazarı’nda yer alıyor. Deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu şehirin geleneksel yiyeceğinin Paella olduğunu da unutmamak gerekiyor. Paellanın ana malzemeleri pirinç ve safrana ek olarak karides, midye ve tavuk ile bu benzersiz tadı zengileştirilebiliriz. 

Barselona'da Gece Hayatı

24 saat yaşayan şehir Barselona'da gece hayatı da oldukça renkli. Akşam yemeğini geç saatte yiyen, içkisini geç saatlere kadar yudumlayan ve gece hayatına da geç saatte başlayan şehir Barselona'da özellikle haftasonları gece yarısı gece kuluplerini boş görürseniz sakın şaşırmayın.Gece kulüplerine giriş ücretleri sahne alan kişilere ve güne göre de değişebiliyor. Siz dolaşırken elinize bir flyer tutuşturulması ve elinizdeki flyerlar ile kulüplere ücretsiz girmeniz de olası.El Born bölgesindeki Magic Club, Old Town'da yer alan Macarena Club, Maruna Cafe, Sidecar Club, Harlem Jazz Club ve El Raval'da yer alan Boulevard ve Moog Club sizi şehrin eğlence kültürüne doyuracak meşhur gece kulüplerinden sadece birkaçı. 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com