Budapeşte Fiyat: 0 TL'den itibaren

Keşfetmeniz için Tıklayınız...

Budapeşte-Macaristan

Budapeşte, Macaristanın başkenti, Orta Avrupanın Parisi, Osmanlının Nazlı Budini. Adı tarih boyunca nasıl anılırsa alınsın her geleni kendine bir şekilde aşık etmeyi başarmış bir şehir. Orta Avrupanın ortasında ve su kaynaklarının zengin olduğu bir coğrafi yapıya sahip olması Budapeşte nin ilk çağdan bu yana yerleşmelerin odağında  olmasında önemli bir rol oynamıştır. Arkeolojik bulgular yörenin en az MÖ 3000 lerde kullanılmaya başlandığını ve ilkel çağ insanlarının burada yaşamış olduğunu göstermektedir. Buda Kalesi tepesinin 3 km kuzeyindeki Obuda da Kelt kökenli Eraviskler olarak bilinenler ilk yerleşimi kurmuşlardır.Buda ve Peşte'yi birbirine bağlayan ilk köprü olma özelliği taşıyan Zincirli Köprü'den geçerken hangi yöne doğru giderseniz gidin çok güzel bir manzara sizi bekliyor olacak.

Budapeşte'de gezilecek yerler

Dünyanın en büyük üçüncü Parlemento binası olan Budapeşte Parlemonto Binasını meclis açık olmadığı dönemde 45 dakikalık turlar eşliğinde gezebilirsiniz.

Budapeşte'nin en ünlü caddelerinden olan Kahramanlar Meydanın'dan Andrassy Caddesine doğru yürürken karşılaşacağınız cafeler, mağazalar, müzeler sizin en güzel duraklarınızdan olacak.

Budapeşte'de Gece Hayatı

Open air diskosu olan Dokk Beach ve atmosferi ile ziyaretçilerini eğlendirmeyi başaran Bed Beach gece kulüplerinde özel partilere katılabilir, müziğin ve dansın keyfine varabilirsiniz. İçerisinde havuz ve jakuzzi bulunan bu gözde mekanlara giderken mayonuzu da yanınıza almayı unutmayın. Şehir merkezinden uzak olsa bile, ücretsiz parti otobüsleri ile bu mekanlara ulaşımınız çok zor olmayacak.

Budapeşte'de Ne Yenir?

Eğer şarap fanatiğiyseniz ve rahat bir ortamda çok da pahalı olmayan yemekler yemek istiyorsanız Zeller Bistro, Budapeşte'de Ne Yenir? sorunuza doğru bir cevap. Bu sıcak aile restoranından ev yapımı köpüklü şarap denemeden çıkmayın.

Eğer romantik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız Costes'e davetlisiniz. Dekorasyonu, atmosferi ve yemek sunumları ile misafirlerine unutulmayacak bir akşam yemeği sunan restorant aldığı Michelin yıldızı  ile "kategorisinde çok iyi bir restoran" olma özelliğini taşıyor.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com