Londra Fiyat: 0 TL'den itibaren

Keşfetmeniz için Tıklayınız...

Londra & İngiltere

Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Heathrow'dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır.

En önemli turistik mekânları, Parlamento Binası, Tower BridgeTower of LondonBuckingham SarayıTrafalgar Meydanı ve Londra gözü (İngilizce: London eye)'dür (Londra Dönmedolabı). Londra Büyük Şehri, Londra Şehri (City of London) , Westminister Şehri ve 31 metropoliten-Londra-bölgesinden oluşur.

Yeşili bol olan bir şehirdir. Londra'da 143 adet kayıtlı park ve bahçe vardır.Thames Nehri şehri ikiye böler.

Londra yaklaşık 2 bin yıl önce Romalılar tarafından kurulmuştur. MÖ 43 yılında Roma İmparatorluğu'nun Britanya'yı işgali sonrasında Londonium ismi ile kurulmuştur. İsmin kökeni ile ilgili kesin bilgiler olmamakla beraber, anlamının "akan nehir" olabileceği düşünülmektedir.

Londra dünyanın eski kentlerinden birisidir. Turizm bakımından ise tarihi eserler büyük müzelerde sergilenmektedir. Kültürleri gerçekten bin yıl önceden dünyaya yayılmaya başlamıştır. Londra'ya dünyanın her tarafından gelenler vardır. Bu da Londra' nın tarihi bir şehir olmasının sonucudur.

Londra'da Ne Yenir, Ne İçilir?

Kızarmış balık, patates kızartması, Cheddar veya Stilton peyniri, hardal ve yumurta ile hazırlanan tost “Welsh Rarebit”, kuzu veya sığır eti ve sebzelerle hazırlanan “Yorkshire pudding”, et, patates püresi ve likör sosu ile hazırlanan "Pie", kızartılmış sosis, domuz pastırması, Cornish böreği.Londra’nın en yüksek binası Heron Tower’ın en üst katındaki Sushisamba’ya, yiyecekler kadar manzara için de gitmenizi tavsiye ederiz. Japon ve Brezilya mutfağının karışımı ilginç menüsü, inanılmaz sake çeşitleri ve müthiş tatlılarıyla çok başarılı. Yemeğin öncesinde veya sonrasında Duck&Waffle Bar’a geçip manzaraya karşı kokteyl keyfi yapabilirsiniz.Asya mutfaklarından hoşlanıyorsanız çok şanslısınız. Yauatcha’yı, Roka’yı, Hakkasan’ı, Nobu’yu ve dim-sum’larıyla ünlü Ping Pong zincirini şiddetle tavsiye ederiz.King’s Road’daki Bluebird; film yıldızlarını, kraliyet ailesi üyelerini, top-modelleri ve Avrupa sosteyesini görebileceğiniz, leziz yemekleriyle olduğu kadar ortamıyla da sizi memnun edecek, benzersiz bir restoran. Dilerseniz kafe bölümü de mevcut. Merkezin biraz dışına çıkıp nehir kenarında unutulmaz bir yemek yemek isteyenlere tavsiyemiz, yıllardır mükemmelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen The River Cafe. Harika bir atmosfer ve nefis yemekler için en doğru adres!

Londra’da Gece Kulupleri

Londra’da gece hayatı tamamen hayal gücünüz ile sınırlıdır desem herhalde yanlış olmaz. Eğlence anlayışınıza göre hemen hemen aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.  Her sene gazetelerde dergilerde dünyanın en hareketli gece hayatı yazılarında en iyi 10 listesinde Londra yer almaktadır.

Pek çok ünlü insana rastlamanız olası. Paris HiltonRihannaLily Allen, Katie Price, Kate Moss, Prens William ve Harry gibi pek çok ünlü Londra gece hayatının müdavimleri arasındadır ve daha çok Soho bölgesindeki barlarda görülürler.

Sabaha kadar elektronik müzik eşliğinde dans etmek ve çılgın bir eğlence isteyenler için Fabricilk adres olacaktır. Oldukça büyük bir alana kurulu olan Fabric de 3 farklı odada farklı dj ler çalmaktadır. Kaliteli müzik ve çılgın bir atmosfer için öncelikli tercihiniz olmalı.

Rock müzik dinlemek ve biraz daha ağır takılmak için Camden Town bölgesindeki barlar tercih edilebilir.Bricklane bölgesi ise gençlerin uğrak yerlerinden biridir

Bayanlar için gece gidilecek yer tavsiyemiz  pop, elektronik, dans müzikleri çalan Tiger Tiger isimli klüptür.

Ayrıca Brixton ve Nothing Hill gece hayatı için diğer popüler semtler arasındadır.

Mekanlara girişlerde sıra olduğunu göreceksiniz. Genellikle bütün gece klüpleri girişinde sıra olur. Bir anlamda içerisi kalabalık, ortam güzel, insanlar bakın sıra bekliyor izlenimi için yapılmaktadır. Bazen de içerisi aşırı kalabalık olduğundan bazı insanların ayrılması ile giriş için izin verilir. Bazı barlar içeri damsız almazlar. Girişte genelde bunun gibi durumlarda kız kıza gelen gruplarla kaynaşmaya çalışabilirsiniz. Anlaşarak birlikte girer içeride ayrılırsınız. Bunun gibi durumlar çok olduğundan bazı durumlarda güvenlikçiler akıllıca davranıp sorguya çekebiliyorlar.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com