Rio de janeiro Fiyat: 0 TL'den itibaren

Keşfetmeniz için Tıklayınız...

Rio de Janeiro –Brezilya

Brezilya’nın en popüler şehirlerinden Rio de Janeiro, plajları, parkları hatta yağmur ormanlarıyla gideceklere çok şeyler vaat ediyor. Rio’da nerelere gidilir? Neler yapılır? Rio de Janeiro plajlarıyla ünlü bir şehir. Kentte plajları 3 kısma ayırmışlar. Copacabana, İpanema ve Lebnon. İpanema ve Lebnon daha güvenli olarak biliniyor. Hatta en lüks paljanın Lebnon olduğu söyleniyor. Ancak İpanema’da denizin daha güzel ve restoran seçeneklerinin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Copacabana ise Brezilya’nın belki de en ünlü plajı. Ancak Brezilya’nın varoşu olarak tabir edilen daha çok daha fakir Rio halkının tercih ettiği bir plaj. Bu plaj dünyaca ünlü futbolcuların keşfedildiği yer olarak da biliniyor. Etrafında havela yani gecekondular var ve bu yüzden güvenli değil. Rio de Janeiro şehrinin simgesi İsa Heykeli, kentin en yüksek tepesine yapılmış ve Dünyanın Yedi Yeni Harikasından biri olarak seçilmiş bir heykel. Buraya trenle ulaşım sağlanıyor. Hatta heykelin yanına kadar yürüyen merdivenlerle tırmanabilirsiniz. Brezilya’nın kuruluşunun 100. Yılı anısına dikilen heykel, 30 metre yüksekliğinde. Rio’nun tepeden manzarasının en iyi görüldüğü turistik bir başka noktası da Şeker Tepesi. Buraya teleferikle çıkılabiliyor. Ancak iki kez aktarma yapmanız gerekiyor. Aktarma noktalarında da manzara güzel. Tepede ise bir şeyler içebileceğiniz yerler bulunuyor. Kentin önemli yerlerinden biri de Botanik Bahçesi. Yağmur ormanlarının hemen yanında yer alan bu bahçede çok ilginç bitki türlerine rastlayacaksınız. Ancak yılan, böcek sokmalarına karşı uygun kıyafet giyip tedbirli olmanızda fayda var. Hatta bahçeyi bir taksi kiralayarak da gezebilirsiniz. Kahve üretimi için kesilmiş yağmur ormanları 19. Yüzyılda yeniden ormana çevrilmiş. Burası 32 dönümlük alanıyla dünyanın bir şehrin sınırları içerisindeki en büyük ormanıdır. Rehbersiz gezmeniz tehlikeli olacaktır. Cascatinha Şelalesi ve Mayrink Şapeli de gezilebilir. Rio’da Lagoon denilen denizin hemen dibinde meşhur bir göl var. Su sporları yapabileceğiniz kenarında yürüyüp bir şeyler yiyebileceğiniz bir yer burası. Göl üzerinde kuğu şeklinde çok güzel bisikletler var. Rio’da eğlence hayatının kalbi Lapa yani Santa Teressa’da atar. Gece kulüpleri, samba yapılan mekanlar burada. Karnaval dışında gittiyseniz buraya uğramanızda fayda var. Rio’nun görkemli eski binaları burada. Günümüzde genelde sanatçıların yaşadığı bir yer. Brezilya’ya gidip ünlü Maracana Stadyumu’nu görmeden olmaz. Stadın girişinde dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Pele’nin heykeli var. Vaktiniz varsa burada bir maç seyredin.

Rio de Janeiro Ne Yenir?

Rio de Janeiro’da her zevke ve bütçeye uygun restoranlar bulmak mümkündür.Tarih boyunca çok farklı kültürlere ev sahipliği yatptığı için ülke mtfağı hem Avrupa’dan hem bulu8nduğu Amerika kıtasından tatlar taşımaktadır.Kırmızı et hem ülkede hemde Rio’da en çok tüketilen besindir.Çok sayıda et yemeği tadabilirsiniz.Ülke mutfağını yakından tanımak için en iyi yol’comida a ki o’adı verilen yemekler satan büfelerdir.Bu büfelerde tabağın ağırlığına göre para ödenmektedir.Bunun dışında dünya mutfağından çokça seçenek de Rio’da sizleri bekliyor.

Rio’da Gece Hayatı

Rio’nun eğlenceli ve renkli bir gece hayatı vardır.Rio’da geceleri;samba dans klüplerinde ve diskolarda dans edilebilir daha sonra gün doğuşu izlemek için sahile inebilirsiniz.Eğer samba yapmayı bilmiyor fakat izlemekten hoşlanıyorsanız,şehirde göz alıcı kostümleri ve çarpıcı müzükleriyle dans şovlarının sergilendiği birçok farklı mekan bulabilirsiniz.Rio gece hayatının kalbinin attığı yer,şehir merkezinde  bulunan Copacabana ve İpanema semtleridir.Bu şehirde gece hayatı gerçekten çok renkli ve güzeldir. Tabi İstanbul gibi şık mekanlar beklemek bazen hayal kırıklığı oluştursada yinede çok seveceğinizden eminiz. Gece kulüpleri ve barlar genellikle saat 23:00’dan sonra kalabalıklaşıyorlar. Giriş ücretleri hemen her kulübün aynı. Gecehayati.biz, Girerken size bir fiş veriyorlar ve içeride yediğiniz içtiğinizi bu fişe yazıyorlar. Birde tüm kulüpleri gezdiren turlar vardır. Yani gecelik 60 Real veriyorsunuz ve adamlar sizi gruplar halinde tün kulüplere götürüp gezdiriyorlar. Birde samba mevzuu var. Sambacı kızları görmek açıkçası çok zordur. Ya çok şık mekanlara yada çok izbe mekanlara gitmelisiniz. 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com