Assos Babakale Dalyan Turu Fiyat: 60 TL'den itibaren

Günübirlik

                                                                    ASSOS

                                                BABAKALE -      DALYAN TURU

Gezi Günü: Pazartesi/Perşembe

Gezi Süresi: Günübirlik

Hareket Saati: 09:00

 

Doğa ve tarihin eşsiz buluşmasına şahit Assos, Yalnızca ülkemizin değil Asya’nın da en uç noktası Babakale, Büyük İskender’in kurduğu antik şehir Alexandria,  Troia  SİZLERİ BEKLİYOR…

Program

Sabah 09.00’da buluşuyor, yaklaşık 1 saat yolculukla Behramkale köyüne ulaşıyoruz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz manzarası ve doğasıyla bilinen Behramkale köyünde yöresel lezzetlerle donatılmış kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Behramkale köyünde kısa bir gezinti yapıp Bektaş köyü üzerinden doğru yola çıkıyoruz.

Uzun bir sahilin tahta masalı mütevazi restoranlarla çevrili turizmin yeni yeni geliştiği tenha Sivrice koyunda adeta elle tutulacak kadar yakın olan Midilli adasını seyrediyoruz. 2009 yılında kütüphane haline getirilen ve dünyadaki bütün deniz fenerlerinin, buralarda kurulmuş umutların, hikayelerin her dilden eserlerinin toplandığı Sivrice deniz fenerini gördükten sonra bir sonraki durağımıza hareket ediyoruz.

Bektaş, Balaban, Koyunevli köylerinin iskelesi Sokakarası’nı gezerek Gürpınar köyüne geçiyor, yalnızca ülkemizin değil Asya’nın da en uç noktası, Bababurun’un ucu Babakale’ye ulaşıyoruz. Balıkçılığın bir kader olduğu bu şirin sahil kasabasında Çanakkale’nin ilk deri ayakkabı atölyelerinin ve bir dönem gümüş el işçiliğinin yaygınlaştığı Babakale’de Osmanlı zamanında en iyi kılıçların nerede yapıldığının hikayesini dinliyor, o günlerden bugünlere yalnızca iki bıçak atölyesi kaldığını öğreniyoruz.

Geçmiş ile bugün arasında yaptığımız keyifli yürüyüşümüzün ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında durağımız, tarihi Kestanbol Kaplıcaları ve Dalyan Bölgesinde yer alan Alexandria Troas Antik Yunan şehri. Makedon Kralı Büyük İskender’in kurduğu şehirden günümüze kalan birkaç yapı Roma hamamı, odeion, Antik Yunan tiyatrosu, gymnasium kompleksi ve yeni ortaya çıkarılmış stadion ile şehrin eski duvarlarını görüyoruz.

Egenin doğa ve tarih ile bütünleştiği turumuzu, Dalyan ve Geyikli İskelesi üzerinden dönüş yoluna geçerek, akşam saatlerinde bir başka GÖZDE TURorganizasyonunda buluşmak dileğiyle, tamamlıyoruz.

 

Önemli

·         Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.

·         Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

·         Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·         Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez.

·         Olağanüstü nedenlerle doğan ek konaklama ve iaşe ihtiyaçlarından acentemiz sorumlu olmayıp yolcuların kendileri tarafından karşılanır.

·         Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur bir sonraki tur tarihine ertelenir. Böyle bir durumda GÖZDE TURmisafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

·         0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Her türlü görüş ve önerileriniz için

·          (0266) 3854145Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

·         Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

·         Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekânlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan GÖZDE TUR sorumlu değildir.

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com