Bergama Turu Fiyat: 60 TL'den itibaren

Günübirlik

                                                                   BERGAMA TURU

Gezi Günü: Perşembe

Gezi Süresi: Günübirlik

Hareket Saati: 09:00

Tarihi kalıntılar arasında büyülü bir yürüyüş ve kültürün işlendiği atölyelerde eşsiz eserleri beraber görmeye ne dersiniz...

Program

Sabah 09:00’da buluşuyor ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Bergama’ya tarihi ve kültürel yolculuğumuza başlıyoruz.

Anadolu’nun en görkemli dini anıtsal yapılarından biri olan Kızıl Avlu (Serapeion) Bergama’da ilk ziyaret yerimiz. M.S II. yy’ da muhtemelen İmparator Hadrian döneminde inşa edildiği ve Mısır tanrıları hem Serapis hem İsis’e itaf edildiği söylenen, tuğlalardan yapıldığı için Kızıl Avlu olarak bilinen alanda rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Bergama (Pergamon) Antik Şehri’ne Akropol’e çıkıyoruz. Burada Zeus Sunağı, Athena Tapınağı’nın propylonu ve onu çevreleyen stoaları; ikiyüzbin kitap rulosunun muhafaza edildiği ünlü kütüphane, Büyük saray ve kent surlarını rehberimizden dinliyoruz. Athena Tapınağı, onbin seyirci kapasiteli antik çağın en dik tiyatrosu ile Asklepios Tapınağı, Gymnasionlar ve kent çeşmesini görerek öğle yemeği molası için ayrılıyoruz.

Öğle yemeği ardından Bergama müzesini geziyoruz. Volkanik bölgelerden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşını ve emekle ortaya çıkan eserleri onyx atölyesine görüp çeşitli bölgelerin kültürünü yansıtan halıları yakından tanıma imkanına sahip olduğumuz ziyaret sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Akşam 20.00’da tamamladığımız turumuzda bir başka GÖZDE TURprogramına buluşabilmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Önemli

·         Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.

·         Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

·         Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·         Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez.

·         Olağanüstü nedenlerle doğan ek konaklama ve iaşe ihtiyaçlarından acentemiz sorumlu olmayıp yolcuların kendileri tarafından karşılanır.

·         Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur bir sonraki tur tarihine ertelenir. Böyle bir durumda Kazdağı Tur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

·         0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Her türlü görüş ve önerileriniz için (0266) 384 53 33 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

·         Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

·         Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekânlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan GÖZDE TURsorumlu değildir.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com