EFES - MERYEM ANA - ŞİRİNCE - KUŞ ADASI Fiyat: 200 TL'den itibaren

Medeniyete, tarihe, bilime, uygarlığa ışık tutmuş, geçmişle günümüzün bir arada olduğu antik yerleri keşfetmeye hazır olun…

Program

Sabah 07.00’da toplanıyor, Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız meyve şarapları ile ünlü, Yunan yazar Dido Sotiriou’nun ‘Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği’ eski Rum köyü Şirince.Rehberimiz eşliğinde otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz alışveriş yapabiliyor.

Köy içindeki gezimiz sonrası (öğle yemeği) için buluşuyoruz. İzmir Selçuk’taki Bülbüldağı’nda Meryem’in son yıllarını geçirdiğine inanılan, hıristiyanlar için hac yeri, Meryem Ana Evi’niziyaret ediyoruz. Kutsal Çeşmeyi görüp müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kağıtlarını bırakıyorlar. Ardından uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Şehir’egidiyoruz.

Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsius Kütüphanesine gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz. Tarih içinde yaptığımız keyifli gezinti sonrası Kuşadası’na geçiyoruz.

Tarihte önemli ticari limanlardan biri olan bugün ise gözde tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası’nda yaklaşık bir saat sonra buluşmak üzere şehir gezisi ve alışveriş için duruyoruz. Kuşadası’ nın canlı sokaklarındaki gezinti sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyor ve bir başka GÖZDE TURprogramında görüşebilmek dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz.

Önemli

·         Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.

·         Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

·         Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·         Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez.

·         Olağanüstü nedenlerle doğan ek konaklama ve iaşe ihtiyaçlarından acentemiz sorumlu olmayıp yolcuların kendileri tarafından karşılanır.

·         Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur bir sonraki tur tarihine ertelenir. Böyle bir durumda GÖZDE TURmisafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

·         0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Her türlü görüş ve önerileriniz için

·          0544 395 68 63 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

·         Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

·         Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekânlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan GÖZDE TURsorumlu değildir.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.akcaygozdeturizm.com