Kazdağı Milli Parkı Sarıkız Turu Fiyat: 50 TL'den itibaren

GÜNÜBİRLİK

                                           JEEP SAFARİ (SARIKIZ ZİRVE TURU)

Gezi Günü: Her gün

Gezi Süresi: Günübirlik

Hareket Saati: 10:00

Ücret: Jeeple       70 TL Yemekli/kumanya

           Minibüsle 50 TL Yemekli/kumanya

Hayatın tüm kalabalığını bir süreliğine bırakarak zengin fauna ve florası yanında efsaneleri ile bilinen Kazdağları destanlarının: ‘Bin Pınarlı İda  sına doğaya dokunmaya kendimizidinlendirmeye gidiyoruz…

Program

Sabah 10.00’da Akçay merkez ofisimizde buluşuyoruz. Land Rover Jeep  lerimize binerek Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda "İda Dağı" olarak anılan Kaz Dağı, Biga yarımadasının en yüksek kütlesine doğru yola çıkıyoruz.

Kazdağı Milli Parkı’ na girmeden tanıtım noktasında Kazdağları ve güzergahımız hakkında bilgiler alıyor, Milli Park girişine ilerliyoruz. Yaklaşık 25 km’lik bir orman yolunda yukarı tırmandıkça doğal klima etkisini hissediyor ve ağaçların rüzgar nedeniyle belli yönde kümelenmiş dallarında da doğal değişimi bizzat görüyoruz. İlk durağımız Yayla Çeşme’ye vardığımızda efsanelere ‘bin pınar ida’ olarak geçen Kazdağları’nın berrak ve tatlı sularından içiyor, rehberimizden filmlere konu olan efsanlerden Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini dinliyoruz. Kısa bir yürüyüş ardından jeep lerimize tekrar binerek eşsiz bir manzarayı ayaklarımız altına seren Kapı mevkii ardından orman yangın gözetleme kulesine doğru devamediyoruz. Sarp kayalıkların üstüne kurulu, kuş bakışı dağa hakim olan bu noktada adeta bulutlar ülkesindesiniz... Zirveye adım adım yaklaşırken Kazdağları hakkındaki doğal, coğrafi ve tarihi bilgimiz ve dahası tatlı bir rüzgarın yüzümüzü okşayışı, oksijenin tüm vücudumuzu sarışıyla mutluluğumuz, huzurumuz katlanarak artıyor.

Bölgedeki birçok yere, şenliğe, festivale ve turumuza adını veren Sarıkız Efsanesinin geçtiğine inanılan noktaya Sarıkız Zirveye ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle çıktığımız Sarkızın sembolik mezarının (türbesi) bulunduğu alanda Sarıkız efsanesini dinliyoruz. Edremit Körfezi’nin güzelliği altında dileklerimizi tuttuktan sonra Tozlu Yayla’ ya öğle yemeği için geçiyoruz. Rüzgarın dokunuşuyla şıkırdayan yapraklar, ona eşlik eden kuşların huzur dolu doğa sesi içinde yemek sonrası isteyen misafirlerimizle Kazdağı köknarını görmek için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz.

Yürüyüş sonrası doğaya dokunup kendimizi dinlediğimiz turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Dönüş yolunda Zeytinli Beldesi’nde çaylarımızı içiyor, ardından bir başka GÖZDE TURprogramında buluşmak dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz…

Önemli

·         Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.

·         Zirveye çıktıkça doğal klima etkisiyle serinleyen havaya uygun hırka bulundurmanızı öneririz.

·         Gezi parkurunda kısa mesafeli yürüyüşler için spor ya da rahat ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.

·         Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

·         Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·         Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez.

·         Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur bir sonraki tur tarihine ertelenir. Böyle bir durumda GÖZDE TUR  misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

·         0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Her türlü görüş ve önerileriniz için (0266) 3854145Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

·         Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

·         Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekânlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan GÖZDE TUR sorumlu değil.

dir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
© 2015 Gözde Tour - Tüm hakları saklıdır. www.gozdetour.com